طرح شهید حاج قاسم سلیمانی گامی مهم در راستای مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹

صبح امروز ۶ آذر ماه سالجاری ، جلسه هماهنگی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور مبتنی بر برنامه «هرخانه یک پایگاه سلامت» در شهرستان ماکو به ریاست امیر نعنائی بخشدار مرکزی ماکو و با حضور مسئولین ادارات و نهادهای ذیربط در محل فرمانداری برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ امیر نعنائی در این جلسه با بیان اینکه این طرح از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، سازمان بسیج مستضعفین و جمعیت هلال احمر طراحی شده و به زودی اجرا می شود گفت : شرط موفقیت این طرح تمرکز بر شیوع ویروس بجای تمرکز بر بیمارستان و ارائه خدمات خانواده و محله محور است . 

وی افزود : این طرح نمونه مشخصی از جلب مشارکت مردم، هماهنگی بین بخشی، برنامه ریزی بر اساس نیاز محلات و استفاده بهینه از توان نظام شبکه های بهداشتی درمانی ، بسیج محلات ، نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر و سازمان های مردم نهاد است .

در ادامه اعضای حاضر در جلسه نکته نظرات و پیشنهادات خود را در راستای اجرای مطلوب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان بیان نمودند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید .