بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، در عمران ، توسعه و آبادانی روستاها نقش مهم و بسزایی را ایفا نموده است


🔻 ظهر امروز بمناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال 1358 رئیس و معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماکو با حضور در محل فرمانداری ، با حسین عباسی فرماندار ماکو  دیدار و گفتگو کردند . 

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این دیدار ضمن تبریک سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدامات بسیار خوبی را در سطح شهرستان انجام داده است و نقش بسزایی در عمران ، توسعه و آبادانی روستاها داشته و عملکرد آن قابل توجه است .

🔻 وی  با بیان اینکه در سالهای اخیر اعتبارات قابل ملاحظه ای به اجرای طرح های هادی و مقاوم سازی مساکن روستایی اختصاص یافته گفت : همه سعی و تلاش ما این است که در اجرای طرح هادی به متوسط عملکرد استانی برسیم و الحمدا... در چند سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است .

🔻فرماندار ماکو با تاکید بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجار در محدوده روستاهای مجاور  اظهار داشت : با توجه به مهاجر پذیری و توسعه سریع جمعیت شهری و روستاهای اطراف شهر ، باید از تخریب زمینهای کشاورزی و ایجاد حاشیه نشینی جلوگیری کرد.

🔻 عباسی بر لزوم اهمیت بخشی به مقاوم سازی مساکن روستایی تاکید خاطر نشان ساخت : نگاه به بهسازی و مقاومسازی نوعی بیمه و امر حیاتی در روستاهاست چرا که با انجام این عملیات به نوعی جان انسان‌ها در روستا حفظ شده و مردم در برابر حوادث احتمالی و زلزله بیمه می شوند.

🔻میر حیدر طالب زاده رئیس بنیاد مسکن ماکو هم  در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت خدمات بنیادمسکن در شهرستان گفت :  در ‌ شهرستان ماکو  85 روستای بالای ۲۰ خانوار داریم که برای 80 روستا  طرح هادی تهیه شده و 5 روستای دیگر نیز در دست اقدام است  و برای اولین بار در استان برای روستاهای زیر 20 خانوار شهرستان ماکو طرح هادی تهیه خواهد شد . 

🔻 وی در خصوص اعطای سند مالکیت به واحد های مسکونی روستایی نیز افزود : از ابتدای اجرای این طرح در شهرستان ماکو برای 6848 واحد مسکونی سند مالکیت اعطا شده است ، که 4534 واحد آن روستایی و 2314 آن متعلق به شهر بازرگان می باشد .  

🔻 طالب زاده در خصوص تعداد واحدهای  مقاوم سازی شده در شهرستان نیز گفت : از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی 4742  واحد که 4122 واحد در  روستاها و  620 واحد در شهر بازرگان  مقاوم سازی شده است .