دهیاران در توسعه فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی روستا ها نقش تاثیرگذاری دارند و باید از تمامی پتانسیل های موجود حداکثر استفاده را ببرند

ظهر امروز جمال کوهی بخشدار مرکزی ماکو بهمراه تعدادی از دهیاران این بخش با حضور در محل فرمانداری با حسین عباسی دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این دیدار با تقدیر از زحمات و تلاش های دهیاران در عمران و توسعه روستاها گفت : دهیاران منتخبین مردم و به نوعی نمایندگان دولت در روستاها هستند و باید با پیگیری اعتبارات مصوب و استفاده از ظرفیت های مردمی در توسعه همه جانبه روستاها تلاش نمایند . 

وی با اشاره به ظرفیت روستاهای گردشگری در جذب توریسم داخلی و خارجی و کمک به توسعه روستا افزود : دهیاران در توسعه فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی روستاها نقش تاثیرگذاری دارند و باید از تمامی پتانسیل های موجود حداکثر استفاده را ببرند .   

فرماندار ماکو بر لزوم رعایت اخلاق و متانت دهیاران در برخورد با ارباب رجوع تاکید و اظهار داشت همه ما برای حفظ آرامش مردم مسئولیم و باید در برابر نیازها و مطالبات مردم که ولی نعمتان جامعه هستند مسئولیت پذیر بوده و با مردم صادق باشیم.

جمال کوهی بخشدار مرکزی ماکو هم در این دیدار با تبریک انتصاب حسین عباسی بعنوان فرماندار ماکو گفت : در حال حاضر 48 دهیار برای جمعیتی بالغ بر 30 هزار نفر در روستاهای بخش مرکزی خدمات ارائه می دهند . 

وی افزود : امنیت شغلی دهیاران از جمله مهمترین دغدغه های آنها می باشد که با تصویب طرح جامع آن در مجلس می توان بیش از پیش از ظرفیت آنها در عمران و توسعه روستا ها استفاده کرد . 

 

 

🆔 🇮🇷@farmandari_maku