دستگاه های فرهنگی باید در زمینه تبلیغ برای تقویت بنیان خانواده و جوانی جمعیت بیشتر تلاش کنند

جلسه شورای اندیشه ورزی جمعیت و خانواده شهرستان ماکو با موضوع جوانی جمعیت به ریاست ولی زالی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و با حضور مسئولین ادارات ذیربط در محل فرمانداری ماکو برگزار گردید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ ولی زالی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان در این جلسه با تاکید بر نقش دستگاه های فرهنگی در تحقق برنامه های جوانی جمعیت گفت : دستگاه های فرهنگی باید در زمینه تبلیغ برای تقویت بنیان خانواده و جوانی جمعیت بیشتر تلاش کنند .

زالی با اشاره به رو به رشد بودن جمعیت سالمندی در جامعه از جمله در شهرستان ماکو افزود : توجه به موضوع جوانی جمعیت یکی از اولویت‌های اصلی دولت می باشد که در همین راستا مشوق های خوبی از جمله پرداخت تسهیلات فرزندآوری، اهدای زمین و تامین مسکن در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته است.

ایشان با اشاره به ظرفیت روحانیون برای اجرایی شدن برنامه های مربوط به حوزه جوانی جمعیت و تحکیم بنیان خانواده بیان نمود : برای کاهش آسیب های اجتماعی مثل طلاق ، اعتیاد و ... لازم است روحانیون مساجد ، آموزش و پرورش ، دانشگاه ها و سایر دستگاه های فرهنگی وارد میدان شوند .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان ماکو در پایان خاطرنشان ساخت : ممنوعیت فعالیت مراکز غیرقانونی و فروشندگان داروهای سقط جنین توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان به صورت جدی پیگیری شود .