ترویج فرهنگ فرزند آوری بمنظور جوانی جمعیت در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد

جلسه ستاد خانواده و جمعیت شهرستان ماکو به ریاست نادر کاظمی فرماندار شهرستان ماکو و با حضور مسئولین ادارات مربوطه در محل فرمانداری برگزار گردید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ نادر کاظمی فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم بر موضوع جوانی جمعیت و حمایت از خانواده گفت : ترویج فرهنگ فرزند آوری بمنظور جوانی جمعیت در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد .

کاظمی از تخفیف عوارض ساخت‌وساز به خانواده‌های 3 و 4 فرزندی جهت حمایت از جوانی جمعیت توسط شهرداری های ماکو و بازرگان خبر داد و گفت : تخفیف عوارض ساخت‌وساز و مجوز تراکم برای خانواده‌های دارای سه فرزند تا 50 درصد و برای خانواده‌های چهار فرزند تا 70 درصد از سوی شهرداری های ماکو و بازرگان اختصاص داده خواهد شد.

ایشان در خصوص اینکه بانک های شهرستان ماکو در پرداخت وام های ازدواج و فرزند آوری کوتاهی می کنند گفت : تنها بانکی که در شهرستان ماکو به نحو احسن به وظیفه خود عمل کرده است بانک ملی می باشد که به تنهایی در سال 1401 ، 1006 فقره وام ازدواج و 768 فقره وام فرزند آوری پرداخت کرده است که عملکرد سایر بانک ها در مقایسه با بانک ملی قابل قبول نیست .

فرماندار ماکو همچنین خواستار برخورد قانونی با مراکز سقط جنین و فروش و توزیع قرص های سقط جنین شد و افزود : باید شبکه بهداشت و درمان  نسبت به تهیه تراکت ،پوستر و فیلم های آموزشی با موضوع مقابله با سقط جنین و تشویق به فرزند آوری و ازدواج اقدام و با افراد متخلف برخورد قانونی نماید .