فرماندار شهرستان ماکو :

علیرغم تلاش دولتمردان در ادوار گذشته ، مهمترین چالش پیش روی کشور اشتغال جوانان و حل مشکل بیکاری است

علیرغم تلاش دولتمردان در ادوار گذشته ، مهمترین چالش پیش روی کشور اشتغال جوانان و حل مشکل بیکاری است

🔹 پیش از ظهر امروز جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور ابوالفضل عبادی مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی و همچنین مسئولین ادارات و نهاد های ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ علی محمدی ایروانلو در این جلسه با بیان اینکه یکی از مهمترین چالش های پیش روی کشور حل موضوع اشتغال و بیکاری جوانان  است گفت : علیرغم تلاش دولتمردان در ادوار گذشته این مشکل همچنان به قوت خود باقی است و روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود . 

فرماندار  ماکو با تأکید بر لزوم اهتمام جدی مسئولین دستگاه‌های اجرایی به منظور جذب حداکثری اعتبارات اشتغال زایی برای کاهش شاخص نرخ بیکاری در شهرستان خاطر نشان ساخت  : ارائه تسهیلات تولید، اشتغال و کارآفرینی (موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰) در قالب طرح زیست بوم اشتغال باید مورد توجه به دستگاه های اجرایی قرار بگیرد تا بتوانیم بیشترین برخورداری از مزایای این طرح را داشته باشیم .

ابوالفضل عبادی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه نرخ بیکاری استان آذربایجان غربی در پایان سال گذشته را ۱۳.۲ درصد اعلام و گفت : در پایان تابستان سالجاری نرخ بیکاری ۹.۵ و رتبه کشوری آن از ۲۵ در سال ۹۹ به ۱۷ رسیده است .

وی افزود : شهرستان ماکو با دارا بودن ۶۹۴۵۸ نفر جمعیت ۱۵ سال به بالا و ۳۱ هزار و ۸۲۱ نفر جمعیت فعال ،  دارای ۲۹ هزار و ۵۶ نفر شاغل و از نرخ بیکاری۸/۶۹ درصدی برخوردار است . 

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص عملکرد شهرستان ماکو در حوزه اشتغال پایدار روستایی و عشایری تا پایان آبان ماه سالجاری اظهار داشت : تاکنون ۲۰۱ طرح با ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان  اعتبارات و  اشتغالزایی ۲۶۶ نفر به تصویب رسیده است .

 

🗓 ۱۴۰۰/۰۹/۰۸

@PadDolat_Maku

 

# نظر : 0