فرماندار ماکو :

پرورش خلاقیت و افزایش اعتماد به نفس در کنار انتقال فرهنگ غنی قصه گویی دستاوردهای مهم قصه گویی در حوزه کودک و نوجوان است

پرورش خلاقیت و افزایش اعتماد به نفس در کنار انتقال فرهنگ غنی قصه گویی دستاوردهای مهم قصه گویی در حوزه کودک و نوجوان است

🔻عصر امروز با پایان یافتن مرحله داوری، برگزیدگان مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی آذربایجان‌غربی در منطقه آزاد ماکو معرفی شدند.

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در آئین اختتامیه این جشنواره ، ضمن تشکر از مدیرکل و مجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، قصه گویی را از فرهنگ‌های غنی موجود در ادبیات ایران و توسعه کشور را مدیون پیشرفت در حوزه‌های فرهنگی عنوان ، اظهار داشت : جشنواره قصه گویی ارزشمند ترین جشنواره ای است که هویت ، تاریخ و ادبیات گذشتگان ما را روایت می کند.

🔻فرماندار ماکو افزود : پرورش خلاقیت و افزایش اعتماد به نفس در کنار انتقال فرهنگ غنی قصه گویی دستاوردهای مهم قصه گویی در حوزه کودک و نوجوان است و حکایاتی که در میان قصه‌های گذشتگان به نسل امروزی منتقل شده است، سرشار از مفاهیم آموزنده است.

🔻مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه سازمان منطقه‌ آزاد ماکو، فرمانداری، مردم ماکو و تمام دست اندرکاران و عوامل اجرایی مرحله استانی جشنواره قصه گویی، برگزاری این مرحله از جشنواره در منطقه آزاد ماکو را فرصتی مغتنم برای آشنایی قصه گویان سایر شهرستان‌ها با فرهنگ غنی و آداب و رسوم این منطقه عنوان کرد.

🔻جواد زاهدی همچنین گزارشی از روند این جشنواره برای حاضرین در این جشنواره ارائه نمود.

🔻در آئین اختتامیه این جشنواره ، منصور مرتضوی یکی از داوران جشنواره بعد از قرائت بیانیه هیأت داوران ، اسامی برگزیدگان این جشنواره را که شامل پنج قصه گو در بخش مردان و زنان، سه قصه گو در بخش دختران و پسران و سه قصه گو در بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها بود اعلام کرد.

🔻پریسا علیزاده از ماکو، معصومه حیدرپور از نقده، شیدا نصرتی و شادی پاکزاد از مهاباد و کبری مروت جو از ارومیه به عنوان برگزیدگان بخش مردان و زنان به ترتیب اول تا نفر پنجم معرفی و راهی مرحله منطقه‌ای شدند و در بخش دختران و پسران نیز نارین فرجی، فرزاد جوانمردی و دیلان قهرمان پور هر سه از مهاباد به ترتیب اول تا سوم معرفی شدند و جواز حضور مستقیم در مرحله کشوری را کسب کردند، همچنین در بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نرگس طاهری و شهناز صدیق از ارومیه و سلطانعلی دریادل از خوی حائز عنوان برگزیده شدند و به صورت مستقیم راهی مرحله کشوری شدند.
احیاعلی فیروزی از ارومیه، هاجر شفی زاده از قره‌ضیاالدین و ایوب افشاری نژاد از تکاب نیز عنوان شایسته تقدیر این مرحله از جشنواره را کسب کردند. 

🔻مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در آذربایجان‌غربی طی روزهای ۲۰ و ۲۱ مهر ۹۸ در منطقه آزاد ماکو برگزار شد و مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی روزهای ۲۶ و ۲۷ آبان ۹۸ با حضور قصه گویان پنج استان، آذربایجان‌غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین در ارومیه برگزار می شود.

 

# نظر : 0