نادر کاظمی فرماندار شهرستان ماکو :

اتاق اصناف در اعلام قیمت ها به اصناف و بازرسین در بازرسی از بازار کوتاهی کرده‌اند

اتاق اصناف در اعلام قیمت ها به اصناف و بازرسین در بازرسی از بازار کوتاهی کرده‌اند

جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ماکو به ریاست نادر کاظمی فرماندار و با حضور دادستان عمومی و انقلاب و مسئولین ادارات و نهادهای عضو در محل فرمانداری برگزار گردید .

🔹 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ نادر کاظمی فرماندار شهرستان در این جلسه با بیان اینکه تنظیم و کنترل بازار یک بحث حجیم و گسترده می باشد گفت : اتاق اصناف در اعلام قیمت ها به اصناف و بازرسین در بازرسی از بازار کوتاهی کرده‌اند .

🔹 فرماندار شهرستان ماکو با اشاره به اینکه در این شهرستان دستگاه‌های مربوطه راه را برای تخلف بعضی از اصناف باز گذاشته اند افزود : تاکنون یک برخورد جدی و بازدارنده با متخلفین در این شهرستان نشده است که این نشانگر عملکرد ضعیف مدیران صنفی این شهرستان می باشد .

🔹 وی در خصوص اینکه قیمت ها در شهرستان ماکو افسار گسیخته شده است نیز گفت: اگر مسئولین مربوطه قیمت‌های سرسام‌ آور در ماکو را کنترل نکرده و با متخلفین برخورد جدی نکنند عذر مسئول مربوطه را خواسته و به مراجع ذیصلاح معرفی خواهیم کرد .

🔹 کاظمی همچنین افزود : در این شهرستان دو نوع نان بربری به قیمت های 1800 تومان و 3000 تومان داریم و نانوایی ها حق پخت نان به قیمت 10000 تومان را ندارند که در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد .

🔹 رئیس ستاد تنظیم بازار متذکر شد : اتاق اصناف در برخورد با متخلفین صنفی تخلف آنها را به صورت پلاکارد در سر در مغازه نصب و تخلفات وی را به مردم توضیح داده و تعزیرات نیز نسبت به جریمه سنگین آنها اقدام نموده تا دیگر مرتکب تخلفاتی از جمله عدم درج قیمت ، گرانفروشی کم‌فروشی و غیره نشوند .

🔹 فرماندار ماکو در پایان با عنوان اینکه قیمت های تالارهای پذیرایی در این شهرستان غوغا می‌کند خاطرنشان ساخت : در نیمه دوم سال هستیم ولی هنوز اتاق اصناف قیمت های جدید تالار های پذیرایی را به صاحبان تالارها اعلام ننموده است که این عملکرد ضعیف این مجموعه را نشان می‌دهد.

# نظر : 0