در چهارمین روز از دهه مبارک فجر

با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار ۸ پروژه آبرسانی روستایی در ماکو افتتاح و به بهره برداری رسید .

با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار ۸ پروژه آبرسانی روستایی در ماکو افتتاح و به بهره برداری رسید .

صبح امروز در چهارمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار ، فرماندار ، امام جمعه ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، مدیران کل امور روستایی و شوراها و مدیریت بحران استانداری ، سرپرست آب و فاضلاب روستایی استان و اعضای شورای اداری ، بصورت همزمان ۸ پروژه آبرسانی روستایی شهرستان ماکو در روستای سنگر بخش مرکزی  افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این مراسم با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت : آب و فاضلاب روستایی در طول 21 سال فعالیت رسمی خود خدمات ارزشمندی را بمنظور بهره مندی روستائیان از آب شرب سالم و بهداشتی ارائه داده است . 

 

وی با تاکید بر لزوم صرفه جویی و مصرف بهینه آب افزود : در صورت عدم اصلاح الگوی مصرف در جامعه ، قطعاً در آینده با بحران کم آبی مواجه خواهیم شد ، که در این خصوص لازمست متولیان امر در کنار کار سخت افزاری و آبرسانی در حوزه نرم افزاری و فرهنگ صحیح استفاده از آب بیشتر تلاش کنند . 

 

فرماندار ماکو با بیان اینکه بحران کم آبی می تواند ، بحران های سیاسی ، امنیتی و اجتماعی را در جوامع بشری بدنبال داشته باشد اظهار داشت : با نهادینه کردن فرهنگ صحیح استفاده از آب و آگاه سازی شهروندان نسبت به منابع موجود می توان از بحران های بوجود آمده به سلامت عبور کرد . 

 

حجت الاسلام میر محمد هاشمی امام جمعه ماکو نیز در این مراسم با تاکید بر لزوم تشریح و تبیین دستاورد های انقلاب  در طول چهل سال گذشته گفت : مسئولین باید با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی فعالیت ها و اقدامات دولت ها نشاط و امید را به جامعه ترزیق نمایند .

 

وی افزود : برخورداری 98 درصدی روستاهای شهرستان ماکو از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی خبر مسرت بخشی است ولی باید تلاش شود 100 درصد روستا از این نعمت الهی بهره مند شوند . 

 

عین اله شریف پور نماینده مردم شهرستان های ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با بیان اینکه مدیریت ، هنر انجام وظایف محوله به نحو احسن با امکانات و منابع محدود است گفت : در طول چهل سال گذشته نیز علیرغم مسائل و مشکلات زیاد و تحریم های اقتصادی کشور های مستکبر ، انقلاب اسلامی با شدت و قدرت مضاعفی به مسیر خود ادامه می دهد و لحظه ای از آرمان های خود پا پس نکشیده است. 
 

علیرضا رضوی سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی هم در این مراسم با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 112 روستا با 16000 نفر جمعیت از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار بودند گفت : به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر 2376 روستا با 305 هزار نفر جمعیت که 98 درصد روستاها را شامل می شود از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار هستند . 

وی در خصوص پروژه های آبرسانی شهرستان ماکو نیز افزود : امروز شاهد افتتاح همزمان 8 پروژه آبرسانی در قالب 22 روستا هستیم که برای اجرای آن حدود 35 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و با بهره برداری از آن 3365 خانوار با 1221 نفر جمعیت از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد .

 

# نظر : 0