معاون فرماندار ماکو :

لازمه برگزاری سالم و بدون حاشیه دو رویداد مهم کنکور و مراسمات عزاداری حسینی ، رعایت پروتکل های بهداشتی است

لازمه برگزاری سالم و بدون حاشیه دو رویداد مهم کنکور و مراسمات عزاداری حسینی ، رعایت پروتکل های بهداشتی است

پیش از ظهر امروز هشتمین جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان ماکو با دستور کار نحوه برگزاری مراسمات عزاداری دهه اول ماه محرم و کنکور سراسری به ریاست معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور امام جمعه و مسئولین ادارات و نهاد های ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، سرکار خانم قربانی در این جلسه با تقدیر از اقدامات صورت گرفته دانشگاه پیام نور به عنوان متولی برگزاری کنکور و همچنین همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری آزمون سراسری در محیطی امن توام با آرامش گفت : آزمون سراسری امسال در ۲ حوزه خواهران و برادران در ۵ گروه آزمایشی و با حضور ۲۷۰۰ نفر از داوطلبان در روزهای چهارشنبه ، پنجشنبه ، جمعه و شنبه برگزار خواهد شد . 

معاون فرماندار ماکو با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان اظهار داشت : شیوه نامه برگزاری مراسمات عزاداری از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و سازمان تبلیغات اسلامی تدوین و ابلاغ شده است و لازمه برگزاری سالم دو رویداد مهم کنکور و مراسمات عزاداری حسینی ، رعایت پروتکل های بهداشتی است .

وی افزود : با همکاری بسیار خوب شهروندان و رعایت پروتکل های بهداشتی در فعالیت های مختلف شهرستان ماکو به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت نسبتا" بهتری در مقایسه با سایر مناطق استان قرار دارد و باید این روند با جدیت بیشتر دنبال شود . 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این جلسه با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت : نذر شرعی را به لحاظ احکامی که دارد نمی توان تغییر داد ولی نذر عرفی که اکثر احسانات نیز در همین قالب است قابل تغییر هستند و تلاش خواهیم کرد با اطلاع رسانی و تشویق مردم حسینی شهرستان مبالغ ریالی را صرف امور خیریه و بازسازی عتبات عالیات و حرمین عسگرین (ع) نمائیم . 

دکتر محبعلی زاده معاون شبکه بهداشت و درمان ماکو هم در این جلسه با اعلام آخرین آمار مبتلایان به کرونا گفت : تاکنون ۳۱۶ نفر از شهروندان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۲۷۵ نفر آنها بهبود یافته اند و متاسفانه ۴ نفر از عزیزان فوت نموده اند و در حال حاضر ۱۲ نفر در بیمارستان بستری هستند . 

# نظر : 0