فرماندار شهرستان ماکو :

با استفاده از ظرفیت های موجود ، اجرای طرح هادی در روستاهای شهرستان ماکو باید تسریع یابد

با استفاده از ظرفیت های موجود ، اجرای طرح هادی در روستاهای شهرستان ماکو باید تسریع یابد
صبح امروز محمود بدلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بهمراه معاونین اداره کل با حضور در محل فرمانداری با حسین عباسی دیدار و گفتگو کرد .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این دیدار با تقدیر از اقدامات توسعه ای بنیاد مسکن در روستاها گفت : با توجه به پائین بودن میانگین اجرای طرح هادی در شهرستان ماکو نسبت به میانگین استانی لازم است با استفاده از ظرفیت های موجود از جمله اعتبارات شهرستانی ، استانی و منطقه آزاد ، اجرای طرح فوق در شهرستان تسریع یابد . 

وی با بیان اینکه عدم گاز رسانی به روستاها از جمله موانع اجرای طرح هادی در روستاها است افزود : میانگین برخورداری روستاهای شهرستان ماکو از نعمت گاز طبیعی نسبت به استان بسیار پائین است و باید تلاش شود ضمن اقدام عاجل در این خصوص ، شرایط را برای اجرای طرح هادی در روستاها فراهم آورند . 

فرماندار ماکو با تاکید بر لزوم تشویق مردم نسبت به مقاوم سازی واحد های مسکونی توسط بنیاد مسکن و دهیاران خاطر نشان ساخت : دولت تسهیلات خوبی را برای این منظور در نظر گرفته است که لازمست اطلاع رسانی مناسبی در این خصوص صورت گیرد . 

محمود بدلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هم در این جلسه ضمن تبریک انتصاب فرماندار ماکو گفت : بمنظور اجرای طرح هادی در روستاها ، تفاهم نامه ای با سازمان منطقه آزاد ماکو منعقد شده است که در صورت اجرای آن می توان طی ۳ سال طرح هادی روستاهای منطقه اجرا و به اتمام رساند . 

وی با بیان اینکه ۵۵ درصد واحد های مسکونی روستایی در شهرستان ماکو مقام سازی شده و به همین لحاظ جزو رتبه های برتر استانی است افزود : در حال حاضر دولت برای هر واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات و بازپرداخت ۱۵ ساله اعطاء می کند و متقاضیان می توانند از این ظرفیت استفاده کنند . 

در ادامه این دیدار بخشداران مرکزی و بازرگان نیز مسائل و مشکلات روستاها در ارتباط با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را مطرح نمودند و مقرر گردید ساز و کار مناسبی برای حل آنها تدوین شود .

 

🆔 🇮🇷@farmandari_maku

# نظر : 0