فرماندار ماکو :

تمامی دهیاران، بخشداران و ادارات عضو کارگروه پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا موظفند تا شبکه دامپزشکی را در امر پیشگیری و یا مقابله با این بیماری همراهی کنند

تمامی دهیاران، بخشداران و ادارات عضو کارگروه پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا موظفند تا شبکه دامپزشکی را در امر پیشگیری و یا مقابله با این بیماری همراهی کنند

فرماندار ماکو : 

💢 تمامی دهیاران، بخشداران و ادارات عضو کارگروه پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا موظفند تا شبکه دامپزشکی را در امر پیشگیری و یا مقابله با این بیماری همراهی کنند 


🔹 صبح امروز جلسه هماهنگی و پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین ادارات و نهادهای ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد . 

🔹به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ علی محمدی ایروانلو در این جلسه که به منظور برنامه ریزی و هماهنگی برای جلوگیری و پیشگیری از بروز  بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پردگان و همچنین نحوه هماهنگی اعضاء در صورت بروز بیماری، تشکیل شده بود گفت : این شهرستان به دلیل برخورداری از تالاب های فصلی و ورود پرندگان مهاجر و نیز مراکز متعددمرغداری ، در معرض خطر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است از این رو، تمامی امکانات برای مقابله با این بیماری باید در حال آماده باش کامل باشد. چرا که این بیماری علاوه بر وارد کردن خسارات زیاد به پرورش دهندگان، مخاطرات بسیاری برای انسان به همراه دارد. 

🔹فرماندار ماکو خاطر نشان ساخت : تمامی دهیاران، بخشداران و ادارات عضو کارگروه پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا موظفند تا شبکه دامپزشکی را در امر پیشگیری و یا مقابله با این بیماری همراهی کنند.

🔹دکتر آیرم رئیس شبکه دامپزشکی ماکو نیز در این جلسه ، ضمن بیان علائم بیماری و راه‌های انتقال آن به سایر پرندگان و امکان انتقال به انسان، افزود: این بیماری یکی از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است که می تواند طیور روستایی و صنعتی شهرستان را تحت تأثیر قرار دهد و ضرر و زیان اقتصادی زیادی را به مرغداران تحمیل کند . 

🔹 وی افزود : تاکنون هیچ کانونی از شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان آذربایجان غربی و شهرستان ماکو مشاهده نشده است و این شهرستان به همراه دیگر بخش ها برای پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان آمادگی کامل دارد.


🗓 ۱۴۰۰/۷/۲۸

@PadDolat_Maku

# نظر : 0