فرماندار ماکو :

نهاد های علمی و فرهنگی مسئولیت سنگین تری نسبت به حل و کاهش آسیب های اجتماعی دارند

نهاد های علمی و فرهنگی مسئولیت سنگین تری نسبت به حل و کاهش آسیب های اجتماعی دارند

🔻صبح امروز چهارمین جلسه کارگروه اجتماعی ، فرهنگی ، سلامت ، زنان و خانواده شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه و مسئولین دستگاه‌های عضو در محل فرمانداری برگزار شد . 

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه به  عوارض و اثرات منفی جهانی شدن و انفجار اطلاعات در جوامع سنتی و مذهبی اشاره و اظهار داشت : مسئولین دستگاه های ذیربط باید ضمن احساس مسئولیت و اتخاذ تمهیدات لازم ، جامعه را برای پذیرش و آگاهی نسبت به مسائل پیرامون آن آماده نمایند . 

🔻 فرماندار ماکو با استقبال از برگزاری همایش  سبک زندگی اسلامی و نقش آن بر تحکیم بنیاد خانواده در شهرستان خاطر نشان ساخت: نهاد های علمی و فرهنگی مسئولیت سنگین تری نسبت به حل و کاهش آسیب های اجتماعی دارند و لازم است بر کناره برگزاری چنین همایش هایی موضوعات به صورت کاربردی و کارشناسی کارشناسی مطرح و مورد بررسی قرار گیرند . 

🔻 وی با اظهار تأسف از افزایش موضوع طلاق و آسیب های اجتماعی در جامعه افزود : با معرفی خانواده های موفق در حوزه های مختلف به عنوان الگو در این همایش می تواند اثرات مطلوبی را برای مخاطبین و جامعه هدف داشته باشد . 

🔻 حجت الاسلام و المسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو نیز در این جلسه گفت :  هدف خداوند متعال از تشکیل خانواده و تاکید بر این موضوع ایجاد آرامش برای زوجین می باشد که متاسفانه به دلیل عدم توجه به سیره عملی و احترام متقابل زوجین به حقوق یکدیگر مسائل و مشکلاتی در خانواده ها به وجود می آید که بعضاً منجر به جدایی آنها می‌شود . 

🔻 وی افزود  : متولیان امر باید ارائه آموزشهای لازم قبل و بعد از ازدواج را در دستور کار خود قرار دادند و به نوعی جوانان و زوجین را نسبت به شرکت در این دوره ها ترغیب نمایند تا بتوانند مسائل و مشکلات دوران ابتدایی زندگی مشترک آنان را به حداقل برسانند . 

🔻 در ادامه این جلسه در خصوص چگونگی برگزاری مراسمات گرامیداشت هفته وحدت بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید ، با مشارکت تمامی ادارات و نهادها ،  دستگاه های ذیربط برنامه ریزی لازم را برای بزرگداشت هر چه باشکوه تر این هفته داشته باشند . 

 🔻 در پایان این جلسه به پاس زحمات و خدمات بی شائبه محمد محمدنژاد رندی ،  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو در راستای ایجاد رضایت مندی عمومی ،  محرومیت زدایی ، اشتغالزایی ،  احداث مسکن محرومین و همچنین توانمندسازی خانواده های تحت پوشش این نهاد ، فرماندار و امام جمعه این شهرستان با اهداء لوح و هدیه ای  از وی در چهارمین جلسه کارگروه اجتماعی ، فرهنگی ، سلامت ، زنان و خانواده تجلیل بعمل آوردند . 

 

# نظر : 0