محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو :

ساماندهی فضای مجازی و نظارت بر آن در شهرستان ماکو باید مورد توجه قرار گیرد

ساماندهی فضای مجازی و نظارت بر آن در شهرستان ماکو باید مورد توجه قرار گیرد

صبح امروز دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ، جلسه کارگروه اجتماعی ، فرهنگی ، سلامت و امنیت غذایی ، زنان و خانواده شهرستان ماکو به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو و با حضور مسئولین ذیربط در محل فرمانداری برگزار گردید .

🖋 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان در این جلسه با بیان اینکه کارگروه ساماندهی و پایش فضای مجازی باید در شهرستان تشکیل شود گفت : ساماندهی فضای مجازی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مسؤولان بوده و باید این امر از طریق تشکیل کارگروه و با انجام اقداماتی مانند رصد و پایش فضای مجازی انجام شود.

🔹 محمدی ایروانلو در شهرستان ماکو یکی‌ از مشکلات در حوزه فضای مجازی را مجوز قانونی برای گروه و کانال‌های مختلف دانست و بیان کرد : فعالان گروه و کانال‌های فضای مجازی باید در چارچوب قانونی جمهوری اسلامی فعالیت کرده و به حل مشکلات جامعه کمک کنند زیرا نقش فضای مجازی در جامعه بسیار مهم و ارزشمند است در غیر این صورت با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شویم.

🔹 وی ضمن تاکید بر اهمیت فضای مجازی، از فعالین این عرصه خواست در مورد مسایلی که تخصص ندارند اظهار نظر نکرده و بدون بررسی صحت و سقم و کارشناسی و ذکر منبع، مطلبی را منتشر نکرده و مراقب آبرو و حیثیت افراد باشند چرا که در بعضی از مواقع انواع تهمت ها را به برخی اشخاص وارد کرده و آبروی افراد را به‌ راحتی می‌ریزند .

🔹 وی در پایان خاطرنشان ساخت : پلیس فتا جرایم فضای مجازی در شهرستان ماکو را از طریق مبادی مربوطه به مراجع قضائی ارسال نماید تا مراجع قضائی با این افراد برخورد قاطعانه نماید .

# نظر : 0