دیدار رئیس و کارکنان ثبت احوال با فرماندار ماکو

دیدار رئیس و کارکنان ثبت احوال با فرماندار ماکو
صبح امروز بمناسبت سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال رئیس و کارکنان اداره ثبت احوال ماکو با فرماندار ماکو دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این دیدار با تبریک روز ملی ثبت احوال گفت : در سالهای اخیر ، ثبت احوال حرکت های ارزشمندی را شروع کرده ودر حال حاضر خدمات بسیار مهمی را برای آحاد مردم ارائه می نماید .

فرماندار ماکو با بیان اینکه سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی ایرانیان در راستای تحقق سند چشم انداز بیست ساله است اظهار داشت : این سازمان دستاوردهای ارزشمندی را در زمینه هویت بخشی و صیانت از حقوق شهروندان با ثبت به موقع وقایع حیاتی چهارگانه (تولد ، وفات ، ازدواج و طلاق) داشته و بستر خدمات هویت الکترونیکی بر پایه اساسی ترین درگاه اطلاعاتی را ایجاد کرده است.

مختارزاده ، رئیس ثبت احوال ماکو هم در این دیدار با تقدیر از حمایت های فرماندار و اعضای شورای اداری گفت : با ثبت نام بیش از 92 درصد جمعیت شهرستان برای دریافت کارت ملی هوشمند ، رتبه نخست استانی را کسب نموده ایم و حدود 6 هزار نفر از واجدین شرایط تاکنون برای ثبت نام و دریافت کارت ملی هوشمند اقدام ننموده اند  و این ممکن است در آینده مشکلاتی را برای آنها بوجود آورد . 

وی با اشاره تعداد ولادت و وفات ثبت شده در سال 1397و آمار مقایسه ای آن گفت : در نه ماهه سال 97، 1715 مورد ولادت ثبت شده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 8/9 درصد ولادت کاهش و همچنین در این مدت 287 مورد گواهی فوت صادرشده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 3/6 درصد کاهش داشته است .

 رئیس ثبت احوال ماکو با اعلام ثبت 628 مورد ازدواج و 106 مورد طلاق در سالجاری گفت : در مقایسه آماری ثبت این دو واقعه می توان کاهش 10 درصدی ازدواج و 23/18 درصدی طلاق را نسبت به مدت زمان مشابه ملاحضه کرد . 


👇👇👇
🆔 @farmandari_maku

# نظر : 0