معاون فرماندار ماکو :

روز جهانی عصای سفید فرصت بسیار مناسبی جهت بازگویی مطالبات و تکالیف مسئولین نسبت به روشندلان در جامعه است

روز جهانی عصای سفید فرصت بسیار مناسبی جهت بازگویی مطالبات و تکالیف مسئولین نسبت به روشندلان در جامعه است

🔻صبح امروز مراسم گرامیداشت روز جهانی عصای سفید با حضور معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار و رئیس اداره بهزیستی و اعضای کانون نابینایان شهرستان ماکو در محل اداره بهزیستی برگزار شد .

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ خانم قربانی در این مراسم با تبریک روز جهانی عصای سفید گفت : روز جهانی عصای سفید فرصت بسیار مناسبی جهت بازگویی مطالبات و تکالیف مسئولین نسبت به روشندلان در جامعه است .

🔻وی افزود : در راستای مناسب سازی اماکن و معابر عمومی اقدامات بسیار خوبی از سوی دستگاه‌های اجرایی در شهرستان صورت گرفته است و تلاش می شود تا مشکلات این حوزه به حداقل برسد . 

🔻معاون فرماندار ماکو با بیان اینکه توانمندی و استعداد های روشندلان در زمینه های مختلف علمی ، فرهنگی ، ورزشی و ...  بر همگان ثابت شده است خاطر نشان ساخت : باید تمهیدات لازم به منظور بهره‌مندی معلولان ، افراد سالمند و  به ویژه روشندلان از فضاهای عمومی شهری ، اماکن ورزشی ، تفریحی ، رفاهی و غیره از سوی متولیان امر اتخاذ شود تا این عزیزان نیز بتوانم همچون شهروندان عادی از این امکانات برخوردار شوند .

🔻 علی اصغر اکبری رئیس اداره بهزیستی ماکو هم در این مراسم گفت : هدف از نامگذاری ۱۵ اکتبر به نام روز جهانی عصای سفید را ایجاد دغدغه نسبت به ایجاد فرصتهای برابر در جوامع بشری برای افرادی که با محدودیت‌های مواجه هستند عنوان کرد . 

🔻 وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۵ نفر از روشندلان عضو کانون نابینایان شهرستان هستند افزود : به منظور ایجاد عدالت اجتماعی و همچنین فرصت‌های شغلی مناسب ،  قانون جامع حمایت از معلولان در دولت تدبیر و امید جهت اجرا به دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است ، تا بتوان به بخشی از مطالبات آنها پاسخ مثبت داد . 

 

# نظر : 0