فرماندار ماکو :

رفتار و عملکرد مسئولین و گروههای مرجع ، در شکل گیری فرهنگ عمومی جامعه تاثیر گذار است

رفتار و عملکرد مسئولین و گروههای مرجع ، در شکل گیری فرهنگ عمومی جامعه تاثیر گذار است

پیش از ظهر امروز ، دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورا در محل دفتر امام جمعه برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تسلیت شهادت تعدادی از پاسداران انقلاب اسلامی در عملیات تروریستی استان سیستان و بلوچستان گفت : به برکت خون پاک هزاران شهیدی که در راه استقلال و حفظ تمامیت ارضی کشورمان تقدیم اسلام شده است ، فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بیش از گذشته نهادینه شده است . 

وی با بیان اینکه ررفتار و عملکرد مسئولین و گروههای مرجع ، در شکل گیری فرهنگ عمومی جامعه تاثیر گذار است افزود : لازمه توسعه همه جانبه در جامعه رسیدن به تفکر و هدف واحد است و در این صورت است که میتوان به شرایط آرمانی رسید . 

فرماندار ماکو خاطر نشان ساخت : خروجی جلسات شورای فرهنگ عمومی بایستی طوری باشد که ما در جامعه اثار و برکات آن را در کمتر کردن آسیب های اجتماعی و سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از معضلات شاهد باشیم.

حسین عباسی با تاکید بر اینکه فرهنگ عمومی در واقع سنگ بنای فرهنگ هر جامعه بوده و زیربنای همه ی فعالیت های اقتصادی، تجاری و سیاسی در کشور محسوب می شود گفت : فرهنگ عمومی مقوله ای گسترده و فراگیر است به عبارتی مجموعه منسجم و نظام یافته ای از اهداف، ارزش ها، عقاید، باورها، رسوم و هنجارهای مردم متعلق به یک جامعه بزرگ قوم یا ملت است.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضای شورای فرهنگ عمومی به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود در خصوص مسائل و مشکلات مطروحه پرداختند .

# نظر : 0