‍ فرماندار شهرستان ماکو در جلسه شورای اداری :

مسئولین و کارکنان ادارات از ارجاع شهروندان به سایر ادارات غیر مرتبط با درخواست و سردرگم کردن آنها به جد خودداری و تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی را بعنوان یک اصل سرلوحه کارهای خود قرار دهند

مسئولین و کارکنان ادارات از ارجاع شهروندان به سایر ادارات غیر مرتبط با درخواست و سردرگم کردن آنها به جد خودداری و تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی را  بعنوان یک اصل سرلوحه کارهای خود قرار دهند

پیش از ظهر امروز جلسه شورای اداری شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین ادارات و نهادهای ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ علی‌محمدی ایروانلو در این جلسه با تأکید بر اینکه مسئولین و کارکنان ادارات از ارجاع شهروندان به سایر ادارات غیر مرتبط با درخواست و سردرگم کردن آنها به جد خودداری نمایند گفت : همه باید تکریم ارباب رجوع  و حقوق شهروندی را به عنوان یک اصل سرلوحه کارهای خود قرار دهند . 

فرماندار ماکو با انتقاد از وضعیت نامطلوب راههای روستایی اظهار داشت :  متاسفانه به دلیل کوتاهی های صورت گرفته و همچنین عدم تخصیص اعتبارات ؛ شهرستان‌ماکو در حوزه راه‌های روستایی رتبه چهاردهم را دارد که ضروریست با اهتمام جدی و همچنین توجه ویژه مسئولین امر این شاخص در شهرستان ماکو ارتقا یابد . 

وی با تقدیر از اقدامات شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر ماکو در خصوص توزیع عادلانه خدمات و آسفالت معابر و خیابان های اصلی گفت : تعریض خیابان امام (ره) به عنوان یکی از مهمترین مطالبات مردم در حوزه مدیریت شهری است که امید است با تلاش و جدیت شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر ماکو در پایان سال جاری شاهد بازگشایی مسیر و اتمام این طرح باشیم. 

علی محمدی ایروانلو رتبه شهرستان ماکو را در حوزه گازرسانی در سال ۱۳۹۹ را ۱۷ اعلام و خاطر نشان ساخت : متاسفانه از  ۱۲۴ روستای دارای سکنه شهرستان ماکو تنها ۵۷ روستا واجد شرایط گاز رسانی می باشند که انتقادات زیادی به آن وارد است و در حال حاضر تنها ۳۱ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند که با افتتاح ۹ روستا در دهه فجر امسال میزان بهره مندی روستاهای واجد شرایط به ۷۰ درصد خواهد رسید . 

خانم قربانی معاون فرماندار و دبیر شورای اداری شهرستان ماکو هم در این جلسه با تقدیر زحمات و تلاش های مجموعه مسئولین و کارکنان ادارات و سازمانها در خصوص حل مسائل و مشکلات مردم بر رعایت اصل تکریم ارباب رجوع در ادارات تاکید نمود . 

وی از اعضای شورای اداری خواست در ماههای پیش رو ضرورت اصل صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی ، ذخیره سازی سوخت ، آماده سازی سیستم های جایگزین و همچنین پیگیری و نظارت بر اجرای پروژه های عمرانی با لحاظ اولویت قرار دادن طرح های نیمه تمام را در دستور کار خود قرار دهند . 
   
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه شهرستان ماکو هم در این جلسه با تشریح ابعاد مختلف سبک زندگی اسلامی و لزوم پیروی مسئولین از سیره عملی پیامبر گرامی اسلام و ائمه معصومین علیهم السلام گفت : خداوند متعال بندگانی را برای رفع و رجوع نیازهای بشری آفریده و ثواب آن بالاتر از ثواب هفت بار طواف خانه خدا است . 

در ادامه این جلسه شهردار ماکو ، رئیس امور آب و فاضلاب و رئیس شرکت گاز در خصوص اقدامات صورت گرفته و همچنین برنامه های پیش روی حوزه مدیریتی خود گزارش مبسوطی ارائه دادند . 


🗓 ۱۴۰۰/۰۸/۱۸

@PadDolat_Maku

# نظر : 0