فرماندار شهرستان ماکو :

به کوری دشمنان نظام ، با اتحاد و یکپارچگی ملت و دولتمردان ایران اسلامی جشن چهل سالگی انقلاب را در کنار هم جشن خواهیم گرفت .

به کوری دشمنان نظام ، با اتحاد و یکپارچگی ملت و دولتمردان ایران اسلامی جشن چهل سالگی انقلاب را در کنار هم جشن خواهیم گرفت .

ظهر امروز ششمین جلسه شورای اداری شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و مسئولین ادارات ذیربط در محل فرمانداری ماکو برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این جلسه با تاکید بر تکریم ارباب رجوع و صعه صدر مسئولین در پاسخگویی مناسب به مطالبات مردم گفت : مسئولین دستگاههای اجرایی در خصوص مطالبات عمومی وظیفه دینی و سازمانی دارند و همه باید نسبت به این امر مهم اهتمام جدی داشته باشند .

فرماندار ماکو با بیان اینکه دشمنان نظام بمنظور ساقط کردن جمهوری اسلامی ایران لحظه ای از تلاش پا پس نمی کشند اظهار داشت : به کوری دشمنان نظام و انقلاب که تلاش می کردند ما جشن چهل سالگی را نبینیم ، با اتحاد و یکپارچگی ملت و دولتمردان ایران اسلامی جشن چهارصد سالگی انقلاب را در کنار هم جشن خواهیم گرفت .

وی در خصوص امضاء تفاهم نامه دستگاههای اجرایی استان با سازمان برنامه و بودجه نیز خاطر نشان ساخت : اعضای شورای اداری لازم است نسبت به پیگیری و جذب اعتبارات مصوب در سریع ترین زمان ممکن اقدام و برنامه های پیش بینی شده را اجرا نمایند .
 
حجت الاسلام میر محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این جلسه با اعلام فعالیت رسمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان گفت : این ستاد حدود 22 ماه است که فعالیت خود را آغاز کرده است و بیش از 750 میلیون ریال نذورات نقدی مردم مومن شهرستان را جمع آوری و به ستاد کشوری ارسال نموده اند .

وی با بیان اینکه کارمندان دولت و مسئولین دستگاههای اجرایی نیز می توانند در این کار حسنه مشارکت داشته باشند گفت : در صورتی که کارکنان دولت ، مبالغی هرچند کم را برای بازسازی ستاد عتبات عالیات به شماره حساب مورد نظر واریزی نمایند ، می توان بخش مهمی را پروژه های عمرانی عتبات عالیات را به اتمام رساند .

سلیمانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو هم در این جلسه با تشریح برنامه های سازمان برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی گفت : در شرایط کنونی کشور مناطق آزاد می توانند نقش مهمی در برون رفت از وضعیت موجود ایفا نمایند و دشمنان نظام درصدد برهم زدن امنیت پایدار در مناطق مرزی هستند .

وی با اشاره اینکه در برنامه سال آینده 250 برنامه تدوین کرده ایم افزود : علیرغم کاهش واردات که حدود 90 درصد بودجه را تامین می کرد ، بودجه سال آینده منطقه آزاد ماکو را با 50 درصد افزایش تدوین نموده ایم .

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو از افزایش سرمایه این سازمان از 10 میلیارد تومان به 13 هزار میلیارد تومان خبر داد گفت : جهت حضور و مشارکت در طرحهای سرمایه گذاری میزان سرمایه سازمان برای شرکت های خصوصی بسیار مهم و حائز اهمیت است .

سلیمانی با اعلام ایجاد کارگروه مشترک با حضور وزارت جهاد کشاورزی ، بانک کشاورزی و سازمان منطقه آزاد ماکو  جهت اجرای طرح های نوین کشاورزی و اصلاح الگوی کشت اظهار داشت : در این راستا مقرر گردیده اقدامات لازم در خصوص احداث  5 هزار هکتار کشت گلخانه ای و 20 هزار هکتار برای کشت سایبانی و فضای باز در منظقه آزاد ماکو صورت پذیرد .

وی در ادامه در خصوص برنامه های سازمان برای برقراری پرواز مستقیم ماکو - ترابزون و ماکو - مشهد و تبدیل این منطقه به هاب واردات دام زنده ، دارو و تجهیزات پزشکی گفت : بمنظور رشد و توسعه زیرساخت های منطقه باید از تمام ظرفیت های موجود و توان متخصصان داخلی نهایت استفاده را نمائیم .  
 
خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار در این جلسه با تقدیر از  مسئولین ادارات در همکاری و هماهنگی با فرمانداری بمنظور میزبانی شایسته از نماینده ویژه رئیس جمهور و ارائه مسائل و مشکلات گفت : سفر پر خیر و برکت کاروان تدبیر و امید به استان مصوبات بسیار خوبی را برای شهرستان بدنبال داشت که  امید است با پیگیری آن شاهد رشد و توسعه بیش از پیش منطقه باشیم .

وی با تاکید بر مدیریت یکپارچه کمک های مردمی و دولتی به خانواده های نیازمند از نهاد های حمایتی ، اتاق اصناف و موسسات خیریه بمنظور تهیه بسته های حمایتی برای خانواده های نیازمند در شب یلدا تقدیر و تشکر نمود و افزود : این رویه می تواند به یک الگو برای سایر شهرستان ها مطرح باشد .

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار خواستار استفاده از ظرفیت 8 سازمان مردم نهاد فعال شهرستان ماکو در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و خبرنگاران رسمی جهت ارائه گزارش بمنظور ایجاد تعادل بین مطالبات مردم وعملکرد مسئولین دولت شد.

در پایان این جلسه بعد ازتشریح مفاد قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با مفاسد برای اعضای شورای اداری توسط حجت الاسلام عباس نژاد دادستان عمومی و انقلاب ماکو  ،  با اهداء لوح تقدیر از مسئولین ادارات آب و فاضلاب روستایی - ثبت اسناد و املاک - تعاون ، کار و رفاه اجتماعی - صنعت ، معدن و تجارت و شهرداری ماکو به پاس پیگیری و اجرای سیاستهای ابلاغی تجلیل شد .

 

👇👇👇
🆔 @farmandari_maku

# نظر : 0