محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو

وضعیت شهرستان در یک شیب ملایم و رو به آرامش است

وضعیت شهرستان در یک شیب ملایم و رو به آرامش است

محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو در سی و نهمین جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس شهرستان با بیان اینکه امروز هجدهم اردیبهشت وضعیت شهرستان از قرمز به نارنجی تغییر یافته است گفت : وضعیت شهرستان در یک شیب ملایم و رو به آرامش است .

☀️ در طول یک ماه از زمان شروع وضعیت قرمز در شهرستان ماکو ۱۵ نفر فوتی بر اثر کرونا داشته ایم یعنی در هر دو روز یک نفر

☀️ خوشبختانه محدودیت‌ها و رعایت پروتکل ها موثر بوده و شهرستان در یک شیب ملایم از رنگ قرمز به نارنجی تغییر یافته است به طوری که نرخ رشد ابتلا که در اوایل ایام وضعیت قرمز به ۱۱ درصد رسیده بود درحال حاضر به ۷ درصد رسیده است و نرخ مثبت شدن نمونه گیری ها از بالای ۴۰ درصد به ۳۰ درصد رسیده است .

☀️ برابر تصمیمات ستاد ملی کرونا مشاغل گروه های ۱ و ۲ از امروز در شهرستان به شرط رعایت دقیق پروتکل‌ها امکان فعالیت خواهند داشت .

☀️ اکیپ‌های بازرسی کمافی سابق نظارت لازم بر تعطیلی مشاغل گروه های ۳ و ۴ و رعایت دقیق پروتکلها در مشاغل گروه های ۱ و ۲ را انجام خواهند داد .

☀️ برخوردهای قانونی با مشاغلی که پروتکل ها را رعایت نکنند تشدید شده و واحدهای صنفی متخلف برای ۳ هفته پلمپ و تعطیل خواهند شد .

☀️ محدودیتهای آرامستان ها همچنان پابرجاست و شهرداران باید نظارت و اقدام لازم را داشته باشند .

☀️ محدودیت های وضعیت نارنجی در محورهای پنج گانه دورکاری ، فعالیت های فرهنگی و آموزشی ، ترددها و مشاغل صنفی گروه های ۳ و ۴ همچنان ادامه دارد .

☀️ با توجه به ادامه محدودیت تردد ها همه واحدهای صنفی مشمول مشاغل گروه های ۱ و ۲ تا ساعت ۱۰ شب امکان فعالیت دارند و بعد از آن باید واحدهای خود را تعطیل نمایند .

☀️ با توجه به اینکه موفقیت محدودیت ها و سیاست های پیشگیری از کرونا تابع از مشارکت مردم است از همه شهروندان درخواست دارم همچنان پروتکل ها و خصوصاً استفاده از ماسک را رعایت کنند .

# نظر : 0