معاون فرماندار ماکو :

ضرورت توجه بیشتر مسئولین امر به ارتقاء شاخص برخورداری شهرستان ماکو در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای

ضرورت توجه بیشتر مسئولین امر به ارتقاء شاخص برخورداری شهرستان ماکو در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای


در راستای دستور مقام عالی استان و پیگیری های فرماندار شهرستان ماکو ،  ارسلان شکری مدیرکل  راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی بهمراه تعدادی از معاونین با حضور در محل فرمانداری ضمن دیدار با معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار  به مسائل و مشکلات شهروندان پاسخ دادند . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، خانم قربانی در این جلسه با تقدیر از اقدامات مجموعه اداره کل راهداری  و حمل و نقل جاده ای گفت : اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای می تواند تاثیرات بسیارخوبی در روند رو به رشد راهداری و حمل ونقل جاده ای و به تبع آن توسعه اقتصادی در سطح استان و شهرستان  داشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر مسئولین امر به ارتقاء شاخص برخورداری شهرستان ماکو در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت :  مدیران استانی نگاه ویژه ای برای راه های شهرستان داشته تا بتوانیم با کمک اداره شهرستان در جذب اعتبارات بهتر، وضعیت راه های شهرستان را به وضع مطلوبتر برسانیم . 

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، بهره مندی شهرستان ماکو از اعتبارات سازمان منطقه آزاد را بسیار مهم و حائز اهمیت عنوان و افزود : دستگاههای اجرایی شهرستان می توانند با ایجاد تعامل و هماهنگی با ادارات کل ضمن جذب اعتبارات استانی و ملی از ظرفیت منابع منطقه آزاد ماکو نیز برای اجرای پروژه های عمرانی و ایجاد زیرساخت ها استفاده نمایند . 

ارسلان شکری مدیرکل  راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هم در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت راههای شهرستان ماکو گفت : متاسفانه در گذشته توجه کمتری به بهبود وضعیت راههای شهرستان شده است و لازمست با برگزاری جلسات تخصصی و کارشناسی ضمن استفاده از ظرفیت سازمان منطقه آزاد ماکو به افرایش برخورداری شهرستان از راههای مناسب کمک نمائیم . 

وی با اشاره به اجرای طرح ابرار ( اقدام برای راه های اولویت دار روستایی )  در استان افزود : هدف از اجرای این طرح در کشور در مرحله اول تکمیل ۲۰۰۰ کیلومتر راه روستایی و در مرحله دوم تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام روستاهای ۲۰ تا ۵۰ خانوار فاقد راه آسفالته است و شهرستان ماکو ظرفبت اجرای 50 کیلومتر را دارد ، که تلاش می شود عملیات اجرایی آن در آینده نزدیک آغاز شود . 
 
در ادامه این جلسه بخشداران مرکزی و بازرگان ، نماینده دهیاران شهرستان ، رئیس شورای بخش ، عضو شورای شهرستان و تعدادی از رانندگان ترانزیت مسائل و مشکلات حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای در شهرستان مطرح نمودند .   

تسهیل در روند تردد کامیون های ترانزیتی از پایانه مرزی بازرگان ، تامین سوخت کامیون ها ، شانه سازی نقاط حادثه خیز و حذف تپه‌های مانع دید جاده های شهرستان، نصب علائم ترافیکی و تابلوهای راهنمائی و رانندگی در جاده تازه تعریض ماکو - ایواوغلی ،  نصب گاردریل و نیوجرسی در تمام پرتگاه‌های جاده‌ای، ایجاد شیار لرزاننده عرضی در پیچ‌های خطرناک ، اصلاح نشست‌های جاده‌ای و اصلاح آسفالت در مناطق آسیب دیده، تعویض تابلوهای فرسوده، تعیین تکلیف پروژه‌های تقاطع غیر همسطح کشمش تپه و ... از  جمله مهمترین مواردی بود که شهروندان مطرح و پاسخ های لازم ارائه گردید .

 

# نظر : 0