همایش نشان محبت و ارادت به اهل بیت علیهم السلام در ماکو برگزار شد

همایش نشان محبت و ارادت به اهل بیت علیهم السلام در ماکو برگزار شد
صبح امروز همایش نشان محبت و ارادت به اهل بیت علیهم السلام با حضور فرماندار امام جمعه اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات خیرین و واقفین در محل فرمانداری ماکو برگزار شد.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این همایش با بیان اینکه مردم ماکو همواره در امور خیر پیش قدم بودند گفت : ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از سال ۸۲  فعالیت خود را آغاز کرده است و تاکنون اقدامات و پروژه های بسیار فاخری را اجرا کرده است .

وی با بیان اینکه ستاد عتبات عالیات شهرستان ماکو ۲۲ ماه است که فعالیت خود را آغاز کرده است افزود : این ستاد تاکنون بیش از ۷۵ میلیون تومان نذورات مردم را جهت هزینه در بازسازی عتبات عالیات جمع آوری نموده است .

فرماندار ماکو با اشاره به جایگاه والای ائمه اطهار علیهم السلام در بین مسلمانان و پیروان سایر ادیان الهی اظهار داشت :  مشارکت در بازسازی عتبات عالیات توفیق الهی است و امید است بتوانیم با حرکت در این مسیر از شفاعت آنها در آن دنیا برخوردار باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین میر محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این همایش با تبریک ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسگری (ع) و تسلیت وفات حضرت فاطمه معصومه (س) گفت : هم عصر بودن بازسازی ستاد عتبات عالیات با ما توفیق الهی است که نصیب ما شده است و باید به نحو احسن از این فرصت به وجود آمده نهایت بهره را ببریم .

وی با بیان اینکه بهترین مکان برای ذکر و یاد خداوند اماکن مقدس است گفت : متاسفانه در اثر حمله گروه های تکفیری به اماکن مقدسه خسارات زیادی به عتبات عالیات وارد شده است و اکنون بازسازی آنها یک تکلیف همگانی است .

امام جمعه ماکو خاطرنشان ساخت : مشارکت در بازسازی عتبات عالیات یک امر اجباری نیست و هر کس می‌تواند به اندازه وسع ، توان ، ایمان و ارادت خود به اهل بیت در بازسازی  عتبات عالیات مشارکت نماید .

محمودزاده مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ماکو هم در این جلسه با بیان اینکه این ستاد تحت نظارت دفتر مقام معظم رهبری ، سپاه قدس و سازمان حج و اوقاف فعالیت می کند گفت : در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد عتبات عالیات بازسازی شده است و در فاز بعدی توسعه آن مد نظر ستاد است .

وی افزود : شهروندان گرامی می توانند جهت مشارکت در هر متر مربع پروژه صحن مطهر حضرت فاطمه زهرا (س) در نجف اشرف ۳۰ میلیون ریال ، برای  هر متر مربع در صحن مطهر عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) در کربلا ۴۰ میلیون ریال و برای هر خشت طلای ترفیع گنبد مطهر ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به شماره حساب ۰۱۱۰۵۴۷۴۴۰۰۵ و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۸۹۸۵۵۹ بنام ستاد عتبات عالیات شهرستان ماکو نزد بانک ملی واریز نمایند .

در ادامه این همایش اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات ، خیرین و واقفین شهرستان ماکو نکته نظرات و پیشنهادات خود را به منظور جذب حداکثری مشارکت های عمومی بیان نمودند .

 

# نظر : 0