فرماندار شهرستان ماکو :

سواد آموزی جزء الزامات و ضروریات جوامع در حال توسعه است

سواد آموزی جزء الزامات و ضروریات جوامع در حال توسعه است

🔹 ظهر امروز به مناسبت گرامیداشت هفته نهضت سواد آموزی ؛ مدیر آموزش و پرورش به همراه تعدادی از آموزش دهندگان با حضور در محل فرمانداری ، با علی محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو دیدار و گفت‌وگو کردند .

🔹 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ علی محمدی ایروانلو در این دیدار با اشاره به پیشینه ۴۲ ساله سازمان نهضت سواد آموزی و اقدامات بسیار خوب آن در راستای افزایش سطح سواد عمومی جامعه گفت : یکی از چالش های مهم بعد از پیروزی انقلاب پائین بودن سطح سواد در بین قشر کم برخوردار جامعه بود که بر همین اساس سازمان نهضت سواد آموزی با فرمان حضرت امام خمینی(ره) در ۷ دی ماه سال ۱۳۵۸ تشکیل شد .

🔹 فرماندار ماکو با بیان اینکه سواد آموزی جزء الزامات و ضروریات جوامع در حال توسعه است اظهار داشت : هر جامعه سیاسی که جمعیت آن از نظر سواد با چالش هایی روبرو باشد در سایر شاخص های توسعه ای نیز با مشکل مواجه خواهد بود . 

🔹 وی با تقدیر از زحمات مسئولین نهضت سواد آموزی و آموزش دهندگان افزود : در راستای تلاش های صورت گرفته جهادگران این عرصه رتبه شهرستان ماکو از ۲۳ به ۵ ارتقاء پیدا کرده است . 

🔹 علی محمدی ایروانلو در ادامه بر لزوم استفاده از دانش فارغ التحصیلان دانشگاهها و مراکز علمی در پیشبرد اهداف سازمان نهضت سواد آموزی تاکید و خواستار پیگیری تجهیز مراکز یادگیری با بهره گیری از ظرفیت خیرین و نهاد های حمایتی شد . 

🔹 نادر بهرامی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماکو هم در این دیدار با تقدیر از نگاه ویژه و دغدغه مند فرماندار ماکو به حوزه نهضت سواد آموزی گفت : در حال حاضر ۷۳ آموزش دهنده در ۴ مرکز یادگیری و کلاس های آموزشی روستایی ۹۹۰ سواد آموز را تحت پوشش قرار داده اند. 

🔹 وی افزود : آموزش دهندگان بدون هیچ چشم داشتی و با کمترین امکانات و تنها به امید استخدام در آموزش و پرورش در راستای سواد آموزی افراد محروم از تحصیل در مناطق روستایی تلاش می کنند . 

🔹 در ادامه این دیدار تعدادی از آموزش دهندگان ، نکته نظرات و مشکلات صنفی و معیشتی خود را بیان نمودند . 

🗓 ۱۴۰۰/۱۰/۰۵

@PadDolat_Maku

# نظر : 0