فرماندار ماکو :

میراث فرهنگی سرمایه عظیم مادی و معنوی کشور ها است و باید از مزیت های نسبی آن بهره مند شد

میراث فرهنگی سرمایه عظیم مادی و معنوی کشور ها است و باید از مزیت های نسبی آن بهره مند شد

🔻 ظهر امروز جلسه هماهنگی و برنامه ریزی اجرای طرح ساماندهی و همچنین آماده سازی کلیسای مریم مقدس ( زر زر ) روستای بارون ماکو برای بازدید عموم به ریاست فرماندار و با حضور مدیر عامل سازمان آب منطقه ای ، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، بخشدار مرکزی ، کارشناسان اداره کل امنیتی استانداری و مسئولین ادارات ذیربط در محل سد بارون برگزار شد .

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با اشاره به اهمیت و جایگاه میراث فرهنگی در توسعه فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی کشور ها گفت : میراث فرهنگی سرمایه عظیم مادی و معنوی کشور ها است و باید از مزیت های نسبی آن بهره مند شد . 

🔻 فرماندار ماکو با بیان اینکه در طول ایام سال ، با هماهنگی و تعامل دستگاههای ذیربط ، کلیسای زر زر پذیرای تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است افزود : با بهره گیری از ظرفیت های سازمان منطقه آزاد ، دهیاری و مزیت های بالقوه روستا میتوان در جذب گردشگر در این منطقه موفق عمل نمود . 

🔻 عباسی شهرستان ماکو را به لحاظ داشتن آثار و بناهای تاریخی و همچنین جاذبه های گردشگری جزو مناطق برخوردار استان عنوان و اظهار داشت : تمامی دستگاهها باید با تعامل ، همکاری و همراهی یکدیگر به توسعه گردشگری و صنعت توریسم در این منطقه به عنوان دروازه اروپا و ورودی کشور کمک نمایند . 

🔻 در ادامه این جلسه حاضرین در خصوص نحوه اجرای طرح ساماندهی و همچنین آماده سازی کلیسای مریم مقدس ( زر زر ) روستای بارون ماکو برای بازدید عموم به بحث و تبادل نظر پرداختند . 

# نظر : 0