فرماندار شهرستان ماکو :

پیشرفت و آبادانی روستاها از الزامات توسعه پایدار است

پیشرفت و آبادانی روستاها از الزامات توسعه پایدار است

صبح امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ جلسه نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی ماکو با فرماندار ، به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ماکو و با حضور امیر نعنائی بخشدار مرکزی و دهیاران در محل فرمانداری برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان در این جلسه با بیان اینکه امروز پیشرفت و آبادانی روستاها از الزامات توسعه پایدار هستند ، گفت : در هر جامعه اگر در روستاها امکانات رفاهی و آسایشی فراهم شود روند مهاجرت به شهرها کاهش پیدا کرده لذا از یک سو روستاها ثبات و پایداری بیشتری پیدا می کنند و از سوی دیگر رفتارها و خروجی هایی که از یک روستا انتظار داریم را عملا" مشاهده خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان ماکو با اشاره به اینکه دهیاران ثمره تشکیل شوراها بوده اند و مدیر یت روستاها بر عهده دهیاران می باشد اظهار داشت : دهیار باید با بررسی و جمع بندی مشکلات روستا برنامه مشخص و مدونی را در حل و فصل مشکلات و توسعه روستا داشته باشد.

وی در ادامه افزود : هر چه قدر در یک کشور روستاها قدرت و توانمندی هایشان بیشتر باشد و روستا نشینی مورد اقبال قرار بگیرد طبیعتاً بازخوردهای آن در توسعه پایدار کشور و روند تولید ثمرات ارزشمندی را نصیب کشور خواهد نمود.

امیر نعنائی بخشدار مرکزی ماکو نیز در این جلسه با ارائه گزارش از عملکرد این بخشداری با بیان اینکه مشکلات عمومی بخش مرکزی از جمله راههای روستایی ، اینترنت و سیستم مخابراتی ، مشکلات توزیع آرد خام ، کمبود آب و تسریع در اجرای طرح های هادی می باشد گفت : میزان کل اعتبارات محقق شده در جریان ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۹ ، ۲ میلیارد و ۱۱۶ میلیون تومان می باشد که ۷۰ درصد مبلغ تخصیص یافته در همین دوره هزینه شده است و ۳۰ در صد مبلغ باقیمانده نیز مقرر است در اولین فرصت بعد از شروع فصل کاری در جهت اجرای پروژه های مصوب هزینه گردد.

# نظر : 0