فرماندار شهرستان ماکو :

تجربیات گذشته نشان داده مصوبات جلسه کمیته فرعی و امنیتی ایران و ترکیه ، منجر به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور شده است .

تجربیات گذشته نشان داده  مصوبات جلسه کمیته فرعی و امنیتی ایران و ترکیه ، منجر به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور شده است .
صبح امروز هشتاد و هفتمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی ایران و ترکیه با هدف بررسی و تسهیل مسائل مرزی با حضور فرماندار ماکو و والیان ایغدیر و آغری در محل فرمانداری ماکو برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده رئیس هیت ایرانی در این جلسه با تبریک نود و پنجمین سالگرد جمهوریت کشور ترکیه و فرا رسیدن سال نو میلادی به طرف ترک گفت : تجربیات گذشته نشان داده است که مصوبات جلسه کمیته فرعی و امنیتی منجر به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور شده است .

فرماندار ماکو خاطر نشان ساخت :  همراهی ، همدلی و تلاش فرمانداران و والیان شهرهای همجوار بعنوان مسئولین سیاسی مناطق دو کشور در جهت تسهیل در ترددات و مبادلات مرزی بسیار نتیجه بخش بوده است .   

وی افزود :  این ملاقاتهای دوستانه و صمیمی در گسترش روابط برادرانه و همچنین افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور در راستای سیاستهای اقتصادی دولت دو کشور موثر خواهد بود .

سلیمان البان والی آغری و رئیس هیت ترک نیز در این جلسه با تقدیر از نیروهای مرزبانی دو کشور برتداوم همکاری های سیاسی و اقتصادی بمنظور حفظ امنیت پایدار در مرز های جمهوری اسلامی ایران و ترکیه تاکید کرد .
 
وی افزود : امیدواریم نتایج هشتاد و هفتمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی دو کشور نیز همچون گذشته مایه آسایش و آرامش هر بهتر هموطنانمان و کاهش فعالیت های تروریستی در مرزهای دو کشور باشد.

در پایان این جلسه هر دوطرف در خصوص گسترش همکاری دوجانبه و تسهیل روابط تجاری و اقتصادی ، مبارزه با عناصر تروریستی و قاچاق مواد مخدر و کالا و همچنین کاستن برخی نارسایی ها در ارائه خدمات متقابل توافق و تفاهم نامه ای به امضاء فرماندار ماکو به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و والی آغری به نمایندگی از کشور ترکیه رسید .

 

بعد از اتمام جلسه فرماندار ماکو بهمراه والیان آغری و ایغدیر ترکیه از کارخانه تولید دندان مصنوعی ، مسواک و خمیر دندان ایده آل ماکو بازدید کردند .

لازم به توضیح است جلسه کمیته فرعی و امنیتی ، هر سه ماه یکبار در خاک جمهوری اسلامی ایران و ترکیه برگزار می شود .

 

🇮🇷 @farmandari_maku

# نظر : 0