فرماندار ماکو :

گمرک بازرگان می تواند به هاب واردات دام زنده ، گوشت منجمد و نهاده های دامی به کشور تبدیل شود

گمرک بازرگان می تواند به هاب واردات دام زنده ، گوشت منجمد و نهاده های دامی به کشور تبدیل شود

🔻 صبح امروز دکتر داهیم مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان غربی با حضور در محل فرمانداری با حسین عباسی در خصوص مسائل و مشکلات حوزه این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداختند . 

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرفرمانداراری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این دیدار با تقدیر از زحمات مجموعه دامپزشکی که نقش اساسی در پیشگیری و کنترل بیماریها و بهداشت سلامت جامعه دارند گفت : مسائل بهداشتی یکی از مهمترین مسائلی است که به هیچ وجه نمیتوان به سادگی از روی آن رد شد.

🔻 وی با اشاره به موقعیت خاص و استراتژیک شهرستان ماکو و گمرک بازرگان گفت : در شرایط کنونی گمرک بازرگان می تواند نقش بررنگ تری 
مقابله با تحریم ها داشته باشد و به هاب ورود کالاهای اساسی از جمله دام زنده ، گوشت منجمد و نهاده های دامی به کشور تبدیل شود . 

🔻 فرماندار ماکو با بیان اینکه دامپزشکی نقش مهمی در تأمین سلامت غذایی جامعه دارد ، آمادگی خود را برای همکاری و حمایت همه جانبه از دامپزشکی، در راستای پیشبرد اهداف بهداشتی دامپزشکی را اعلام نمود.

🔻 عباسی از خاطر نشان ساخت : با توجه به ورود بخشی از دام زنده  ونهاده های دامی مورد نیاز کشور از طریق گمرک بازرگان ، در این شهرستان قابلیت راه اندازی کشتارگاه صنعتی وجود دارد و ما نیز از سرمایه گذاران در این حوزه حمایت می کنیم . 

🔻 دکتر کامیار داهیم مدیرکل دامپزشکی هم در این دیدار با تقدیر از حمایت های فرماندار ماکو از مجموعه دامپزشکی گفت : طبق برنامه ریزی های بعمل آمده حدود یک میلیون و 150 هزار راس دام زنده وارد کشور خواهد شد . 

🔻 وی با اشاره به ظرفیت های گمرک بازرگان در مقایسه با سایر گمرکات گفت : فاصله زمانی بین مبداء و مقصد که یکی از مهمترین مولفه های جابجایی فرآورده های دامی است ، در گمرک بازرگان بسیار کمتر از سایر گمرکات است و این مهم ، اهمیت دوچندانی به این مرز افزوده است .   

🔻 مدیرکل دامپزشکی استان در ادامه از ایحاد کشتارگاه صنعتی در ماکو اسقبال و برای هرگونه حمایت از سرمایه گذاران این بخش اعلام آمادگی نمود . 

🔻 در ادامه این دیدار فرماندار ماکو بهمراه مدیرکل دامپزشکی استان از مرکز قرنطینه مستقر در مرز بازرگان بازدید نمودند .

 

 

# نظر : 0