فرماندار ماکو :

مدیران کل دستگاههای اجرایی استان ملزم به حضور در شهرستان و پاسخگویی به مسائل و مشکلات شهروندان هستند .

مدیران کل دستگاههای اجرایی استان ملزم به حضور در شهرستان و پاسخگویی به مسائل و مشکلات شهروندان هستند .

صبح امروز در راستای دستور مقام عالی استان و پیگیری های فرماندار شهرستان ماکو ، جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان بهمراه تعدادی از معاونین با حضور در محل فرمانداری به مسائل و مشکلات شهروندان پاسخ دادند . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از حضور مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و معاونین اداره کل در شهرستان گفت : بر اساس قانون و شرح وظایف مصوب ، مدیران کل دستگاههای اجرایی استان ملزم به حضور در شهرستان و پاسخگویی به مسائل و مشکلات شهروندان هستند .

فرماندار ماکو با بیان اینکه قانون ساخت و ساز در بافت تاریخی شهرها ، مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است اظهار داشت : در راستای اجرای این قانون ، تعداد زیادی از شهروندان متضرر شده اند و باید شرایطی فراهم شود تا حقوق مردم نیز ضایع نشود . 

جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان نیز در این جلسه با مغتنم شمردن فرصت بوجود آمده گفت : به دلیل وجود تعدد بناهای ثبتی و قدمت آن ، شهرستان ماکو جزء ۴ شهر تاریخی استان و ۱۶۸ شهر تاریخی کشور است و همین امر باعث شده شهروندان این شهر نیز ملزم به تبعیت از قوانین و مقررات ساخت و ساز در محدوده ی بافت تاریخی شوند .

در ادامه این جلسه شهروندان مسائل و مشکلات خود را از جمله ساخت و ساز در محدوده بافت تاریخی و حریم بناهای ثبتی - حفظ ، احیاء و مرمت بناهای تاریخی - و ... مطرح نمودند .

 

# نظر : 0