محمدرضا عبدالرحیمی :

فعالان اقتصادی منطقه آزاد ماکو از ورود ماشین‌آلات محروم هستند

فعالان اقتصادی منطقه آزاد ماکو از ورود ماشین‌آلات محروم هستند

🔻مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: به دلیل وجود مشکلاتی چون نبود فنس‌کشی در منطقه آزاد ماکو، فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع معدنی از واردکردن ماشین‌آلات و تجهیزات اولیه محروم هستند.

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو با نقل از ایرنا، محمدرضا عبدالرحیمی روز سه‌شنبه در نشست وزیر امور اقتصادی و دارایی با مدیران گمرک کشور اظهار داشت: منطقه آزاد ماکو با پتانسیل بالا از مزایای نواحی مرزی چندان بهره مند نشده و برای رسیدن به توسعه مطلوب به توجه ویژه‌ای از سوی مسوولان نیازمند است.

🔻وی با بیان اینکه در گذشته منابع درآمدی این سازمان از محل عوارض و واگذاری اراضی و مجوزهای فعالیت‌های اقتصادی بوده است، افزود: از مجموع درآمد این سازمان تاکنون که ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بوده بیش از ۷۰ درصد صرف امور زیرساختی و عمرانی شده است.

🔻وی به وجود معادن غنی و منحصرد بفرد از جمله مس، سیلیس و منیزیوم در این منطقه اشاره کرد و گفت: توسعه صنایع پایین‌دستی و صنایع معدنی در این منطقه سبب رشد اشتغال و درآمدزایی می‌شود.

🔻وی اضافه کرد: مناطق آزاد باید بتواند به توسعه کشور و رفاه و اقتصاد مردم در این بحران اقتصادی کمک کند که لازمه آن مدیریت بهینه از منابع و نیروی انسانی است.
 

# نظر : 0