رئیس کل گمرک ایران :

مقصد ۸۰ درصد کالاهای صادراتی از مرز بازرگان ترکیه است

مقصد ۸۰ درصد کالاهای صادراتی از مرز بازرگان ترکیه است

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو به نقل از ایرنا ، معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک ایران گفت:‌ در پنج ماهه سال جاری ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار کالا از مرز بازرگان به کشورهای مختلف دنیا صادر شده که مقصد ۸۰ درصد آن ترکیه بوده است.

🔻مهدی میراشرفی امروز /سه‌شنبه/ در نشست وزیر امور اقتصادی و دارایی با مدیران منطقه آزاد ماکو، اظهار داشت: وضعیت فعلی مرز بازرگان زیبنده ویترین کشور نیست و فاز اول ساماندهی این مرز با نصب دو دستگاه «ایکس‌ری» که یکی از آنها ساخت داخل و دیگری اهدایی سازمان ملل است اجرا می‌شود.

🔻وی افزود: در حال حاضر حرکت گمرکات کشور به سوی گمرک هوشمند است زیرا علاوه‌بر آنکه از هزینه‌های اضافه جلوگیری می‌کند موجب حذف بروکراسی کاغذ نیز می‌شود.

🔻رئیس کل گنرک ایران با بیان اینکه نگاه دولت به سمت توسعه همکاری تجاری با شرق است بیان کرد: هم‌اکنون بیشترین صادرات و واردات کشورمان با چین و عراق صورت می‌گیرد.

🔻میر اشرفی به لزوم اجرای مدیریت یکپارچه در گمرکات کشوراشاره کرد و افزود:‌ در صورت مدیریت واحد در گمرکات می‌توان شاهد تسهیل و رفع مشکلات گمرکی بود.

رییس کل گمرک ایران اظهار داشت: در سال گذشته میزان صادرات کالا از کشور ۴۵۰ میلیارد دلار بود که سه میلیارد دلار آن از منطقه آزاد ماکو بوده است.
 

# نظر : 0