معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در جلسه مدیریت بحران شهرستان ماکو:

روند تامین آب منطقه بورالان ماکو باید هر چه سریعتر به حالت عادی برگردد

روند تامین آب منطقه بورالان ماکو باید هر چه سریعتر به حالت عادی برگردد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم انجام اقدامات فوری برای تامین آب منطقه بورالان ماکو گفت: احداث سازه های غیر اصولی در آن سوی مرز باعث هدایت سیلاب به داخل منطقه مرزی بورالان ماکو شده و ضروری است با رایزنی و پیگیری های دیپلماتیک این موضوع حل و فصل شود. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ آیدین رحمانی بعد از ظهر روز چهارشنبه ۱۱ فروردین در جلسه ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان ماکو در محل فرمانداری این شهرستان با محوریت رسیدگی به مشکلات بوجود آمده در چشمه ثریا منطقه مرزی بورالان شهرستان ماکو؛ بر ضرورت بازسازی و تامین آب ساکنان این منطقه در کمترین زمان ممکن تاکید کرد.

وی با بیان اینکه چشمه ثریا منطقه مرزی بورالان شهرستان ماکو یکی از مهم ترین منابع تامین کننده اصلی آب در این منطقه است گفت: آب آشامیدنی ۲۰ روستا با بیش از ۱۲۰۰ خانوار از این چشمه تامین می‌شود و سیل بوجود آمده این منطقه را تحت آسیب جدی قرار داده است که نیاز است فورا اقدامات اساسی برای برگشت چشمه به حالت اولیه و طبیعی خود انجام یابد.

معاون استاندار تصریح کرد: دستگاه های متولی علاوه بر اجرای اقدامات لازم، نسبت به پیشگیری از تکرار چنین حوادثی نیز باید برنامه ریزی داشته باشند.

# نظر : 0