فرماندار ماکو :

دوران انتخابات ، بهار سیاست است و وظیفه مسئولین ایجاد شرایط مناسب برای برگزاری باشکوه و پرشور آن می باشد

دوران انتخابات ، بهار سیاست است و وظیفه مسئولین ایجاد شرایط مناسب برای برگزاری باشکوه و پرشور آن می باشد

دوران انتخابات ، بهار سیاست است و وظیفه مسئولین ایجاد شرایط مناسب برای برگزاری باشکوه و پرشور آن می باشد

صبح امروز چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان ماکو ، به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه و مسئولین ادارات و نهاد های عضو در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از زحمات و تلاش های ادارات در خصوص ارائه خدمات و ایجاد رضایتمندی عمومی گفت : ادارات بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) به لحاظ ارائه خدمت به قشر محروم و آسیب پذیر جامعه از بیشترین رضایتمندی در بین شهروندان برخوردار هستند و سایر دستگاهای نیز باید تلاش نمایند به این مهم دست یابند . 

فرماندار ماکو با اشاره به شروع فرایند ثبت نام از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه 10 آذر ماه گفت : دوران انتخابات ، بهار سیاست است و وظیفه مسئولین ایجاد شرایط مناسب برای برگزاری باشکوه و پرشور آن می باشد و در این راستا تمامی امکانات و ظرفیت ها بمنظور ثبت نام از داوطلبین و انجام امور مربوطه بر اساس برنامه زمانبندی ابلاغی از سوی ستاد انتخابات کشور بکار گرفته شده است . 

وی افزود : بر اساس ماده 11 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تمامی ادارات و نهاد ها ملزم به در اختیار قراردادن امکانات و نیروی انسانی خود برای برگزاری انتخابات هستند . 

 عباسی با اعلام ممنوعیت هرگونه تبلیغ ازسوی مسئولین دستگاههای اجرایی بر له یا علیه کاندیداها گفت : ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی بصورت مستمر اخبار مربوطه را رصد و پیگیری می کنند و خوشبختانه تاکنون خبری در این خصوص واصل نشده است . 
 
 فرماندار ماکو  با اشاره به حوادث اخیر کشور و اعتراضات مردمی نسبت به گرانی قیمت بنزین گفت : خلاء نبود نهاد های مدنی و عدم استفاده از ظرفیت رسانه ها در کنترل احساسات و تبدیل آن به عقلانیت در اعتراضات اخیر ملموس و قابل مشاهده بود که می توانست در کاهش هزینه های بوجو آمده مثمر ثمر باشد . 

وی با تاکید بر اینکه مجموعه دستگاه های اجرایی شهرستان باید به رسانه ها با دیدگاه پل ارتباطی مردم و مسئولین بنگرند خاطر نشان ساخت : رسانه رکن چهارم دموکراسی و بزرگترین نهاد در شکل گیری افکار و یکی از ابزارهای قدرت در کشور های توسعه یافته است . 
عباسی ، پیشتازی شهرستان ماکو را در تیراژ مطبوعات در سطح استان و منطقه را بسیار مهم دانست و گفت : مسئولین باید در برخورد با انتقادات صعه صدر داشته باشند چراکه نقد عامل مهمی برای تقویت عملکرد مسئولین است . 
   
فرماندار ماکو با بیان اینکه در راستای کنترل بازار ، بازرسی ها از سوی ستاد تنظیم بازار افزایش یافته  ، از رسانه ها و اعضای شورای اداری خواست ، در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به بازرسین اتاق اصناف و اداره صنعت ، معدن و تجارت اطلاع دهند.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این جلسه گفت : مسئولین باید دیدگاه خدمت به مردم داشته باشند تا این فرصت بعنوان یک نعمت برای آنها تبدیل  شود . 

وی با بیان اینکه طرح افزایش قیمت بنزین مربوط به برنامه پنجم توسعه می باشد افزود : با توجه شرایط کنونی کشور، افزایش قیمت بنزین بدون ایجاد آگاهی و آماده سازی فضای عمومی جامعه صورت گرفت که متاسفانه موجب بروز حوادث ناگواری شد .

امام جمعه ماکو خاطر نشان ساخت : با هوشیاری و بصیرت مردم ولایی ایران اسلامی نقشه های ایادی استکبار خنثی شد و یکبار دیگر ملت پایبندی خود را به آرمان های امام و انقلاب اعلام کردند و این مهم مسئولین ما را دو چندان می کند تا اجازه ندهیم برخی افراد با ملتهب کردن بازار مردم را از بدنه نظام نا امید کنند . 

سرهنگ سید مهدی غفاری فرمانده سپاه ماکو نیز در این جلسه با اشاره به برنامه ریزی های دشمنان نظام نسبت به کمرنگ جلوه دادن خدمات مسئولین گفت : یکی از عوامل مهمی که باعث شد تا اتفاقات ناگوار اخیر در شهرستان ماکو مشاهده نشود ، حضور اعضای شورای تامین و شورای اداری در تمامی مراسمات ملی و مذهبی در کنار مردم بود . 

وی با اعلام آمادگی هرگونه همکاری با مسئولین برگزاری انتخابات افزود : نیروهای بسیج و سپاه پاسداران نیز همچون سایر عوامل انتخاباتی ، ایجاد شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات باشکوه و پرشور را وظیفه خود می داند .

مجید نیازی رئیس دادگستری ماکو هم در این جلسه با بیان اینکه هرگونه حمایت و جانب داری مسئولین از کاندیدای خاص جرم محسوب می شود گفت : اعضای شورای اداری به جد از این موضوع خودداری نمایند و در این راستا سامانه سجام بمنظور دریافت هرگونه اخبار و تحلفات انتخاباتی راه اندازی شده است . 

وی با اعلام در نظر گرفتن 2 شعبه ویژه برای رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در دادگستری دادسرای عمومی و انقلاب به مهمترین مصادیق جرائم پیش از روز اخذ رای ، روز اخذ رای و پس از آن اشاره و خاطر نشان ساخت : مسئولین ذیربط باید نسبت به آگاه سازی عمومی در این خصوص اقدام نمایند . 

در ادامه این جلسه پس از ارائه گزارش رئیس اداره بهزیستی و مدیر مسئول رونامه آوای ماکو ، با اهداء لوح از زحمات و تلاش های روسای بانک های عامل در جذب و اعطای تسهیلات اشتغالزایی و توانمند سازی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تجلیل شد .

 

 

# نظر : 0