فرماندار ماکو :

در حال حاضر توسعه مناطق بر اساس مزیت های نسبی صورت می پذیرد

در حال حاضر توسعه مناطق بر اساس مزیت های نسبی صورت می پذیرد

پیش از ظهر امروز علیرضا آخوندزاده مدیر صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان غربی با حضور در محل دفتر فرماندار ماکو ، با حسین عباسی دیدار و گفتگو کرد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این دیدار با تقدیر از حمایت های صندوق کارآفرینی امید از طرح های اشتغال زایی گفت : در آینده نزدیک اعتبارات اشتغالزایی روستایی و فراگیر مجدداً ابلاغ خواهد شد و امید است با همراهی بانک های عامل بتوانیم درصد بیشتری از این تسهیلات را برای رفع مشکل بیکاری و ایجاد درآمد پایدار برای جوانان جذب نمائیم . 

وی با اشاره به شرایط ویژه و خاص شهرستان ماکو به لحاظ منطقه آزاد ، جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی متعدد افزود : در حال حاضر توسعه مناطق بر اساس مزیت های نسبی صورت می پذیرد و این شهرستان از ظرفیت های بالقوه زیادی برخوردار است و بستر بسیار مناسبی حضور سرمایه گذاران و گردشگران داخلی و خارجی است . 

فرماندار ماکو در خصوص اعطای تسهیلات اشتغالزایی ، از مدیر صندوق کارآفرینی امید خواست : ضمن تسریع در روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان ، شیوه واحدی را نیز برای این منظور به شهرستان ها ابلاغ نمایند . 

علیرضا آخوندزاده مدیر صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان غربی هم در این دیدار گفت : طرح یک روستا ، یک محصول از جمله اهداف صندوق برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای جوانان جویای کار است و تاکنون توانسته ایم تجربیات بسیار خوبی را در مناطق مختلف کسب نمائیم . 

وی افزود : منطقه آزاد ماکو و به ویژه شهرستان ماکو به لحاظ شرایط خاص و منحصر به فرد خود ظرفیت بسیاری مناسبی برای حضور کارآفرینان و تحقق شعار یک روستا ، یک محصول است  

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان از آمادگی کارآفرین نمونه استانی خانم کریم زاده جهت احداث سلامت کده در شهرستان ماکو و ارائه محصولات ارگانیک در آن خبر داد و گفت : در صورت حمایت مسئولان شهرستان ، این امکان وجود دارد تا با پرداخت تسهیلات لازم از طرف صندوق کارآفرینی امید ، این طرح در منطقه اجرا و اشتغال زایی مناسبی در این بخش صورت پذیرد . 

در ادامه این دیدار خانم کریم زاده توضیحاتی را در خصوص طرح راه اندازی سلامت کده در شهرستان ماکو را بیان نمودند .

 

# نظر : 0