استاندار آذربایجان غربی در سمینار فرمانداران استان:

زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات سرلوحه فعالیت مجریان انتخابات در استان باشد

زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات سرلوحه فعالیت مجریان انتخابات در استان باشد

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات سرلوحه فعالیت مجریان انتخابات در استان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در سمینار فرمانداران استان با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال جاری گفت: زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات سرلوحه فعالیت مجریان و دست اندکاران انتخابات در استان باشد.

وی بر لزوم قانون مندی و رعایت بی طرفی در برگزاری انتخابات نیز تاکید و خاطرنشان کرد: این اطمینان باید در مردم حاصل شود که مجریان انتخابات، امانت دار رای آن ها هستند؛ افزایش اعتماد عمومی از مهم ترین عوامل ارتقای مشارکت سیاسی است که باید مدنظر فرمانداران قرار گیرد.

مقام عالی استان با تاکید بر لزوم نظارت مستمر و دقیق فعالیت های تبلیغاتی نیز افزود: تمام فعالیت های تبلیغاتی نامزدها که در موعد مقرر انجام خواهد گرفت باید در چهارچوب قانون باشد و تخطی از این امر تخلف محسوب می شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین گفت: استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغ نامزدهای انتخاباتی ممنوع است و لازم است فرمانداران در شهرستان ها به این موضوع نظارت داشته باشند؛ در صورت مشاهده تخلف استفاده از امکانات دولتی برای معرفی و تبلیغ نامزدهای انتخاباتی بدون شک با متخلفان برخورد خواهد شد.

شهریاری در بخش دیگری از سخنان خود از بهبود شاخص های توسعه در استان خبر داد و گفت: علی رغم تمامی مسائل و مشکلات، شاخص های اقتصادی و توسعه استان رو به بهبود است.

وی افزود: آذربایجان غربی در پاییز و زمستان سال گذشته رتبه دوم و در بهار و تابستان سال جاری رتبه نخست کشور در شاخص بهبود فضای کسب و کار را کسب کرده است.

استاندار آذربایجان غربی به کاهش نرخ بیکاری در استان نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، آذربایجان غربی در تابستان سال جاری بیشترین کاهش نرخ بیکاری در میان استان های کشور را داشته است.

شهریاری در ادامه از فرمانداران خواست اهتمام ویژه را در جهت جذب سرمایه گذاری، توسعه گردشگری، افزایش اشتغال، ایجاد واحدهای بوم گردی و استفاده از تمام امکانات و ظرفیت ها برای رشد و توسعه شهرستان ها داشته باشند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در سمینار فرمانداران استان:


در انتخابات پیش رو پیام انسجام و وحدت مردم ایران به جهانیان مخابره خواهد شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: در انتخابات پیش رو، پیام انسجام و وحدت مردم ایران به جهانیان مخابره خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در سمینار فرمانداران استان که صبح امروز با ریاست محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، با بیان اینکه انتخابات صحنه انسجام و وحدت ملی است، افزود: در انتخابات پیش رو پیام انسجام و وحدت مردم ایران اسلامی به جهانیان مخابره خواهد شد.

وی افزود: حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای، اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی در صحنه های بین المللی را ارتقا می بخشد.

معاون سیاسی استاندار در ادامه از فرمانداران خواست زمینه حضور سلایق مختلف سیاسی را در انتخابات فراهم کنند.

وی در این ارتباط اظهار کرد: نباید طوری عمل شود که برخی جریانات سیاسی دچار سرخوردگی شوند؛ باید زمینه حضور افراد توانمند در صحنه انتخابات فراهم شود تا مردم بهترین و شایسته ترین افراد را برای حضور در مجلس انتخاب کنند.

مصطفوی همچنین بر لزوم قانون مندی، بی طرفی و امانت داری در برگزاری انتخابات تاکید کرد و گفت: فرمانداران باید این اطمینان را به مردم بدهند که آراء آن ها حق الناس است و از رای مردم به نحو احسن صیانت می شود.

لزوم تسلط بر قانون انتخابات و ارائه آموزش های لازم به مجریان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات از دیگر موارد مورد تاکید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این جلسه بود.

در این جلسه فرمانداران شهرستان ها و روسای کمیته های ستاد انتخابات استان نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد، آمادگی خود را برای برگزاری انتخاباتی پرشور و قانونمند در اسفند ماه سال جاری اعلام نمودند.

# نظر : 0