‍  وزیر امور اقتصادی و دارایی :

ماکو ، سکوی پرش استان آذربایجان غربی است

ماکو ، سکوی پرش استان آذربایجان غربی است

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، به نقل از ایرنا وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: منطقه آزاد ماکو پیشران توسعه روابط ایران و ترکیه و سکوی پرش اقتصادی آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

🔻 فرهاد دژپسند روز سه‌شنبه  در چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت در سفر به منطقه آزاد ماکو در جمع مدیران و مسوولان استان اذربایجان غربی اظهار داشت: منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه از نظر مساحت، نعمتی است که می‌تواند در رفع مشکلات اقتصادی منطقه تاثیرگذار باشد.

🔻وی با بیان اینکه اگر مفهوم منطقه آزاد ماکو در ذهن خود تصور کنیم، می‌توانیم بسیاری از دغدغه‌ها را حل نماییم، افزود:‌ قابلیت‌ها و ظرفیت‌های طبیعی بسیاری از جمله کشاورزی و وجود ظرفیت های معدنی در ماکو می‌تواند پایه توسعه بوده و فرصت‌های خوبی را برای سرمایه‌گذاری فراهم سازد.

🔻وی بر توسعه صنایع مبتنی بر کشاورزی و معدن نیز اشاره کرد و گفت: رفع معضل بیکاری و افزایش سطح درآمد مردم تنها با بهره‌گیری از این فرصت‌های اقتصادی امکان‌پذیر است.

🔻وی جاذبه‌های طبیعی و گردشگری منطقه آزاد ماکو را از دیگر محورهای توسعه پایدار برشمرد و ادامه داد: این ظرفیت‌ها در صورت مدیریت بهینه می‌تواند نه تنها در توسعه منطقه بلکه رونق اقتصادی استان نیز تاثیرگذار باشد.

🔻وی مدیرعامل جدید منطقه آزاد ماکو را از مدیران ملی و باتدبیر دانست و افزود: مدیران منطقه با همدلی و همراهی خود مدیرعامل جدید را همراهی کنند تا آینده‌ای روشن در انتظار این منطقه باشد.

🔻 دژپسند با اشاره به اینکه اقتدار اقتصادی در برابر دشمن منجر به شکست تهدیدها می‌شود اظهار داشت: در صورتی که بخواهیم دسیسه‌های دشمنان تاثیری به بر ثبات کشور ما نداشته باشد، ناگزیریم که به اقتصادی پرتحرک و پایدار برسیم.

🔻وزیر امور اقتصادی و دارایی در سفری یکروزه به آذربایجان‌غربی علاوه بر بازدید از گمرک بازرگان و پایانه صادراتی، واحد تولیدی روکش ورق‌های ام‌دی‌اف را نیز افتتاح کرد؛ وی عصر امروز نیز در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌غربی شرکت می‌کند.

# نظر : 0