فرماندار شهرستان ماکو :

مرز بازرگان به عنوان دروازه اروپا نقش مهمی در گسترش روابط تجاری ایران با کشورهای اروپایی دارد

مرز بازرگان به عنوان دروازه اروپا نقش مهمی در گسترش روابط تجاری ایران با کشورهای اروپایی دارد
ظهر امروز به مناسبت ۲۶ آذر روز ملی حمل و نقل و رانندگان مراسمی با حضور فرماندار ، امام جمعه ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، رانندگان و نمایندگان تشکل‌های صنفی در محل پایانه مرزی بازرگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این مراسم با تبریک روز ملی حمل و نقل و رانندگان گفت : حمل و نقل در جامعه امروزی نقش تاثیرگذاری در توسعه بخش‌های فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی دارد .

وی افزود : پایانه بازرگان با توجه به حجم بالای واردات و صادرات جزء فعال ترین پایانه های کشور است و لازمست مسئولین امر نسبت به ارتقاء زیرساخت های آن اهتمام جدی داشته باشند .

 

ارسلان شکری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز در این جلسه گفت : با پیگیری های لازم و جذب اعتبارات مورد نیاز تلاش خواهیم کرد اقدامات اساسی و زیربنایی را در پایانه مرزی بازرگان انجام دهیم.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر 90 درصد جابجایی ها توسط مد زمینی صورت می پذیرد افزود : استان آذربایجان غربی دارای 9 شهر مرزی و 5 پایانه است که بیش از 65 درصد واردات کشور از این معابر صورت می پذیرد و پایانه مرزی بازرگان بعنوان یکی از مهمترین پایانه های کشور با 10 درصد صادرات زمینی رتبه دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده است .

 

# نظر : 0