پیام تبریک حسین عباسی فرماندار شهرستان ماکو به مناسبت روز جهانی سالمند

پیام تبریک حسین عباسی فرماندار شهرستان ماکو به مناسبت روز جهانی سالمند

بسمه تعالی 

قال‌ رسول‌ الله (ص): «مَنْ عَرَفَ فَضْلَ کبیرٍ لِسنّهِ فَوَقَّرَهُ، آمَنّهُ اللهُ تعالی مِن فَزَعِ یوم القیامه» هرکس فضیلت و مقام یک «بزرگ» را به خاطر سن و سالش بشناسد و او را مورد احترام قرار دهد، خدای متعال او را از هراس و نگرانی روز قیامت، ایمن بدارد.

روز جهانی سالمند ، فرصتی است برای تقدیر و تشکری شایسته از زحمات فراوانی که این عزیزان در بخش‌های مختلف جامعه متحمل شده‌اند و همچنین توفیقی برای طرح مسائل ، مشکلات و خواسته های آنها ، تا مسئولین ذیربط بیش از این به این قشر از جامعه توجه و عنایت داشته باشند . 

پیامبر مکرم اسلام (ص) نیز به طور مکرر  به رعایت حقوق و احترام گذاشتن به سالخوردگان، سالمندان و پیران امت سفارش کرده و جوانان را  به بهره‏ گیرى از تجارب و افکار پخته ی آنان، تشویق کرده‌اند . 

سالمندی دوره کمال، پختگی، بردباری، خردمندی، شکیبائی و صلابت است. سالمندی بلندای زندگی هر انسان است، که با کوله‌باری از تجربه‌ می‌توان به گذشته، حال و آینده نگریست.

اینجانب نهم مهر ماه روز جهانی سالمند را ، تبریک عرض نموده و از خداوند متعال دوام عمر ، صحت ، سلامت و عافیت را برای همه سالمندان و بازنشستگان عزیز شهرستان ماکو مسئلت می نمایم.

حسین عباسی 
فرماندار شهرستان ماکو 

# نظر : 0