معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی :

به دنبال تعیین ابزارهای مالی برای بنگاههای بزرگ در استان هستیم تا به بازار کار و سرمایه ورود پیدا کنند

به دنبال تعیین ابزارهای مالی برای بنگاههای بزرگ در استان هستیم تا به بازار کار و سرمایه ورود پیدا کنند

🔻 بهنام شهدی ، معاون هماهنگی امور اقتصادی ، استاندار آذربایجانغربی امروز در دیدارو نشست با   صاحبان صنایع و تولید کنندگان فعال شهرک صنعتی ماکو با اعلام این مطلب گفت : در استان آذربایجانغربی مدیران دستگاههای باید برای توسعه استان برنامه های مناسبی داشته باشند .
 
🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، بهنام شهدی با بیان اینکه در حال بررسی تمامی موانع تولید  برای حل مشکلات هستیم افزود : سیستم بانکی ، تامین اجتماعی و دارایی و مالیات از عمده موانع و مشکلات تولید در استان هستند . 

🔻معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با تاکید بر استفاده از تمامی ابزارهای لازم برای بالا بردن بهره وری تولید گفت : منطقه آزاد ماکو به سبب مزیتهای خوب می تواند محل و ترمینالی برای صادرات محصولات تولیدی در استان باشد . 

🔻وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد اقتصاد ما وابسته به منابع بانکی است و باید به دنبال سیاست‌هایی باشیم که این وابستگی کاهش و رونق اقتصادی افزایش یابد اظهار داشت : با توجه به این امر باید برای حمایت و رونق واحدهای فعال و نیمه‌فعال تولیدی اشتغال‌زا و راه‌اندازی واحدهای صنعتی با فناوری‌های جدید، نظام بانکی و بانک‌های عامل آذربایجان‌غربی همراهی و همگاهی بیشتری با بخش صنعت و تولید این استان داشته باشند.

🔻حسین عباسی فرماندار شهرستان ماکو هم در این جلسه با تقدیر از صاحبان صنایع در بیان مسائل ، مشکلات و نقد های این حوزه گفت : در سایه همین نقد ها می توان با اصلاح برخی ساختار ها به رونق تولید کمک کرد . 

🔻فرماندار ماکو  وجود برخی ساختارهای مزاحم در ادارات و دستگاههای اجرایی را از عمده مشکلات در بخش تولید اعلام کرد و خاطر نشان ساخت  : در کنار ساختار نامناسب شفاف نبودن قوانین هم از دیگر چالشهای تولید است . 

🔻در این نشست برخی از تولید کنندگان اجرا نشدن قوانین مناطق آزاد در معاف بودن واحد های تولیدی از پرداخت مالیات ، مشکل ترخیص مواد اولیه از گمرک منطقه آزاد ، و حمایت نکردن مسئولان از تولید کنندگان را از جمله مشکلات بخش تولید در این شهرستان اعلام , حل آنها را از سوی مسئولان استانی خواستار شدند . 

🔻لازم به توضیح است ، قبل از آغاز این نشست معاون امور اقتصادی استاندار از چند طرح تولیدی فعال در شهرک صنعتی ماکو بازدید و از نزدیک با مسائل و مشکلات این واحدها آشنا شد .

# نظر : 0