خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو :

اساس و پایه جلب مشارکت های عمومی ، اعتماد سازی بین مردم است .

اساس و پایه جلب مشارکت های عمومی ، اعتماد سازی بین مردم است .
پیش از ظهر امروز جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات سازمان های مردم نهاد شهرستان ماکو به ریاست خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور مسئولین ادارات ذیربط ، مدیران عامل و اعضای سمن ها در محل فرمانداری ماکو برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، خانم قربانی در این جلسه با تقدیر از اهتمام جدید فعالین اجتماعی و فرهنگی در کاهش آسیب های اجتماعی و مشکلات زیست محیطی گفت : جایگاه سازمان های مردم نهاد در حل امورات مختلف جامعه بر هیچ کسی پوشیده نیست و باید تلاش دولت پر رنگ کردن نقش آن بیش از گذشته در کشور است .  

وی با بیان اینکه در حال حاضر 8 سازمان مردم نهاد در شهرستان ماکو فعالیت می کنند افزود : فعالیت این سمن ها در بخش های خیریه ، محیط زیست ، منابع طبیعی ، میراث فرهنگی و گردشگری است و تاکنون توانسته اند اقدامات بسیار خوب و قابل توجهی را انجام دهند . 

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو خاطر نشان ساخت : اساس و پایه جلب مشارکت های عمومی ، اعتماد سازی بین مردم است و سازمان های مردم نهاد می توانند با اطلاع رسانی اقدامات ، برنامه ها و شفافیت مالی زمینه تحقق این امر مهم را فراهم آورند . 

خانم قربانی با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد همکار و همسو با وظایف سازمانی دستگاههای اجرایی است گفت : هیچ دستگاه اجرایی نباید سازمان های مردم نهاد را رقیب خود بداند بلکه فعالیت آنها می تواند هم راستا و تکمیل کننده وظایف آنها باشد .

در ادامه جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد توسط مدیران عامل سازمان های مردم نهاد ، اعضای سمن ها نیز نکته نظرات و گلایه های خود را از جمله عدم حمایت مادی و معنوی برخی دستگاههای اجرایی از آنها ، بروکراسی اداری و طولانی بودن پروسه ثبت سمن ، عدم جلب مشارکت عمومی در برنامه های عام الفنفعه و ... را مطرح نمودند .

 

# نظر : 0