دکتر صمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو :

بیماری آنفلوانزا در شهرستان ماکو کاملا تحت کنترل است

بیماری آنفلوانزا در شهرستان ماکو کاملا تحت کنترل است

دکتر صمدی مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو  در مصاحبه با روابط عمومی شبکه  اظهار داشت: : هر ساله شیوع آنفلوانزا در فصول و ماههای خاص قابل پیش بینی بوده و امسال نیز افزایش شیوع این بیماری از ابتدای تابستان پیش بینی شده و هماهنگی ها و تمهیدات لازم جهت آموزش، تامین تجهیزات و امکانات تشخیصی، مراقبتی و درمانی و داروهای لازم نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان ماکو برنامه ریزی شده است.

وی اظهار نمود : بیش از ۹۵ درصد بیماران مبتلا به آنفلوانزا خودبخود و با استراحت در منزل و نوشیدن مایعات فراوان و بدون دریافت دارو درمان می شوند. 

شستشوی مکرر و صحیح  دستها  با مایع دستشویی بخصوص دستهای کودکان از مهترین راههای پیشگیری از این بیماری است.
مدیر شبکه توصیه نمود:  در صورت ابتلا و وجود علایم سرماخوردگی و شبه آنفلوانزا از حضور در مکانهای عمومی و جمع های چند نفره در صورت امکان اکیدا خودداری کنید. و از  دست دادن،بغل کردن، روبوسی در این فصل جدا خودداری کرده و هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال کاغذی بگیرید.
اکیدا از خوددرمانی های رایج نظیر ( آنتی بیوتیکهایی مانند پنی سیلین ، سفتریاکسون ، دگزامتازون و سایر کورتونها) خودداری نموده و تنها در صورت وجود شرایط و بیماری زمینه ای خاص و شدید تر شدن غیر طبیعی علایم ، به مراکز مجاز درمانی مستقر در شهرستان مراجعه نمایید.
وی در پایان گفت:  افزایش قابل توجه مراجعه مردم عزیز به مراکز درمانی و بیمارستان فجر ماکو به دلیل شدت بالای سرایت بیماری و اضطراب همشهریان محترم ناشی از مطالعه خبرهای ضد و نقیض و غیر معتبر بهداشتی و سلامت در مورد آنفلوانزا میباشد که ضمن تشکر ویژه از رسانه های معتبر و رسمی محلی که با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان اقدام به اطلاع‌رسانی روشهای پیشگیری از آنفلوانزا نموده اند، در این مورد به اطلاع تمامی همشهریان عزیزمان میرساند آخرین اخبار و اطلاعیه های سلامت هم توسط روابط عمومی این شبکه و با همکاری تنگاتنگ رسانه های محترم به سمع و نظر عزیزان خواهد رسید.
اسامی مراکز ارائه خدمات بهداشتی و درمانی  شهرستان  ماکو
مراکز شبکه بهداشت و درمان:
مرکز شماره 1 جنب فرمانداری 
مرکز شماره 2 جنب ترمینال بشگوز
مرکز شبانه روزی بازرگان
مرکز سلامت روستای قره تپه
مرکز سلامت روستای دیم قشلاق
بیمارستان فجر ماکو
کلینیک تخصصی (بیمارستان قدس سابق)
کلیه مطبها و مراکز درمانی سطح شهرستان
درمانگاه شبانه روزی هلال احمر
درمانگاه تامین اجتماعی 
درمانگاه بوعلی سپاه ماکو

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ماکو
 

# نظر : 0