فرماندار شهرستان ماکو :

بسیج سازندگی بسیاری از کارهای غیرممکن‌ها را در شهرستان ماکو ممکن کرده است

بسیج سازندگی بسیاری از کارهای غیرممکن‌ها را در شهرستان ماکو ممکن کرده است
جلسه کارگروه بسیج سازندگی شهرستان ماکو با دستور جلسه محرومیت زدایی به ریاست نادر کاظمی فرماندار شهرستان ماکو و با حضور سرهنگ حیرانی مسئول بسیج سازندگی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی و اعضای کارگروه در محل فرمانداری ماکو برگزار گردید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ نادر کاظمی فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به اقدامات خوب و مؤثر بسیج سازندگی در سطح شهرستان گفت: بسیج سازندگی بسیاری از کارهای غیر ممکن را در شهرستان ماکو ممکن کرده است.

کاظمی با بیان اینکه تنها راه نجات کشور خودباوری و توجه به نیروهای داخلی و توانمندی جوانان کشور است افزود : با اعتماد به جوانان و گروه های جهادی در بسیج سازندگی می توان در بی اثر کردن تحریم های ظالمانه استکبار جهانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران قدم های مؤثری برداشت .

وی در خصوص اینکه هیچ کشور بیگانه‌ای دلسوز ما نیست، خاطرنشان کرد : همه امکانات در داخل کشور برای ما مهیا است و باید در تمام ابعاد تلاش خود را چند برابر کنیم تا به مقصود و هدف خود برسیم.

ایشان بیان نمود : طی این سال‌ها هر جا که نیاز به اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی در مناطق مختلف احساس شده، بسیج سازندگی در صف اول قرار داشته و با تلاش‌های دولت و سپاه پاسداران و بسیج، در روستاهایی که در حال مهاجرت به شهرها بودند، شاهد شکل‌گیری یک مهاجرت معکوس از شهر به روستا هستیم.

فرماندار شهرستان ماکو عنوان کرد : احداث و بازسازی مساجد، آبرسانی به روستاها ، ساخت و تعمیر مسکن محرومان، تخصیص تسهیلات برای مشاغل خرد و خانگی ، اجرای طرح‌های سازندگی و ... در شهرستان ماکو به همت بسیج سازندگی در حال اجرا است .

سرهنگ حیرانی مسئول بسیج سازندگی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه نیروگاه های کوچک خانگی خورشیدی برای تولید برق در مناطق روستایی احداث خواهد شد تا از محل فروش برق این نیروگاه‌ها هم درآمدی برای خانوارهای کم درآمد روستایی ایجاد شده و هم برای تولید کشور کمک شود گفت : در قالب طرح جهاد روشنایی 2 هزار پنل خانگی خورشیدی در مناطق روستایی و محروم در سطح استان توسط بسیج سازندگی احداث می‌شود که 22 عدد سهمیه شهرستان ماکو با تسهیلات 120 میلیون تومانی و با بازپرداخت 7 ساله می باشد .

سرهنگ حیرانی با اشاره به اینکه سپاه برای طرح های اقتصاد مقاومتی وام می دهد افزود : در تلاش هستیم تا با حمایت تسهیلاتی و مشاوره‌ای، در شهرستان ماکو دهکده‌های اقتصاد مقاومتی راه اندازی نمائیم .

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هیچگونه محدودیت و شرایط خاصی برای واگذاری تسهیلات نداریم و همه افراد دارای ایده و طرح می‌توانند در این عرصه، اقدام کنند گفت : متقاضیان تسیهلات برای راه‌اندازی طرح‌های تولیدی اقتصاد مقاومتی با ارائه طرح تولیدی به بسیج سازندگی شهرستان خود مراجعه نموده و مراحل ثبت نام را انجام دهند تا به محض واگذاری تسهیلات در اولویت دریافت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از فعالیت های بسیج سازندگی جهاد آبرسانی است بیان نمود : جهاد آب رسانی به بیش از 379 روستا در استان آذربایجان غربی توسط قرارگاه بسیج سازندگی در حال انجام است .

ایشان در پایان خاطرنشان ساخت : با پیگیری های فرماندار شهرستان ماکو 180 تن قیر تهاتری برای آسفالت راه های روستایی شهرستان ماکو توسط بسیج سازندگی سپاه شهدای استان به این شهرستان تخصیص یافته است که با شروع فصل کاری جدید قیر تخصیصی برای آسفالت راه روستای تکمه به آغبلاغ بکار گرفته خواهد شد .

# نظر : 0