نادر کاظمی فرماندار شهرستان ماکو :

ترویج فرهنگ فرزند آوری بمنظور جوانی جمعیت در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد

ترویج فرهنگ فرزند آوری بمنظور جوانی جمعیت در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد
جلسه ستاد خانواده و جمعیت شهرستان ماکو به ریاست نادر کاظمی فرماندار شهرستان ماکو و با حضور مسئولین ادارات مربوطه در محل فرمانداری برگزار گردید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ نادر کاظمی فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم بر موضوع جوانی جمعیت و حمایت از خانواده گفت : ترویج فرهنگ فرزند آوری بمنظور جوانی جمعیت در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد .

کاظمی از تخفیف عوارض ساخت‌وساز به خانواده‌های 3 و 4 فرزندی جهت حمایت از جوانی جمعیت توسط شهرداری های ماکو و بازرگان خبر داد و گفت : تخفیف عوارض ساخت‌وساز و مجوز تراکم برای خانواده‌های دارای سه فرزند تا 50 درصد و برای خانواده‌های چهار فرزند تا 70 درصد از سوی شهرداری های ماکو و بازرگان اختصاص داده خواهد شد.

ایشان در خصوص اینکه بانک های شهرستان ماکو در پرداخت وام های ازدواج و فرزند آوری کوتاهی می کنند گفت : تنها بانکی که در شهرستان ماکو به نحو احسن به وظیفه خود عمل کرده است بانک ملی می باشد که به تنهایی در سال 1401 ، 1006 فقره وام ازدواج و 768 فقره وام فرزند آوری پرداخت کرده است که عملکرد سایر بانک ها در مقایسه با بانک ملی قابل قبول نیست .

فرماندار ماکو همچنین خواستار برخورد قانونی با مراکز سقط جنین و فروش و توزیع قرص های سقط جنین شد و افزود : باید شبکه بهداشت و درمان  نسبت به تهیه تراکت ،پوستر و فیلم های آموزشی با موضوع مقابله با سقط جنین و تشویق به فرزند آوری و ازدواج اقدام و با افراد متخلف برخورد قانونی نماید .

# نظر : 0