سرپرست فرمانداری شهرستان ماکو :

برگزارنشدن اجتماعات مهم‌ترین مؤلفه پیشگیری از ویروس منحوس کرونا محسوب می‌شود و برگزاری هرگونه مراسم عروسی ، ترحیم و تشییع جنازه چه در مکان‌های مسقف یا غیرمسقف، ممنوع است.

برگزارنشدن اجتماعات مهم‌ترین مؤلفه پیشگیری از ویروس منحوس کرونا محسوب می‌شود و برگزاری هرگونه مراسم عروسی ، ترحیم و تشییع جنازه چه در مکان‌های مسقف یا غیرمسقف، ممنوع است.

هجدهمین جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان ماکو به ریاست خانم قربانی سرپرست فرمانداری و با حضور مسئولین ادارات و نهاد های ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ خانم قربانی در این جلسه با بیان اینکه برگزاری مراسمات عروسی ، ترحیم و همچنین فعالیت مخفیانه برخی صنوف و باشگاههای ورزشی از مهمترین دلایل افزایش سرعت شیوع کرونا در شهرستان است گفت : در هفته های اخیر و در نتیجه عادی شدن رفتارهای عمومی مردم ، متاسفانه شاهد افزایش چند برابری تعداد مبتلایان به کرونا در ماکو هستیم و علت اصلی آن بی توجهی خانواده ها به محدودیت ها و برگزاری مراسمات عروسی و ترحیم بصورت مخفیانه و در ویلاها است .

وی با تاکید بر اینکه برگزاری هرگونه مراسم عروسی ، ترحیم و تشییع جنازه در مکان‌های مسقف یا غیرمسقف، ممنوع است خاطر نشان ساخت : 

برگزارنشدن اجتماعات مهم‌ترین مؤلفه پیشگیری از ویروس منحوس کرونا محسوب می‌شود که باید بصورت جدی توسط مسئولین و مردم پیگیری شود . 

سرپرست فرمانداری ماکو همکاری، اتحاد و مشارکت گروه‌های جهادی و مردمی را همانند ماه‌های گذشته که در طرح مواسات و همدلی حضور فعال داشتند را در جهت خدمت‌رسانی به مردم بسیار مثمرثمر دانست و اظهار داشت : در برهه کنونی روحانیون ، ائمه جمعه و جماعات ، نخبگان علمی و فرهنگی ، سازمان های مردم نهاد ، رسانه ها ، متنفذین و معتمدین محلی که می توانند با نفوذ کلام خود مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی ترغیب کنند درخواست داریم ، همواره نسخه شفا بخش ، شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون ، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را در بین شهروندان و گروههای هدف متذکر شوند .

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه شهروندان می توانند با زدن ماسک و عدم حضور در تجمع ها خود و خانواده هایشان را از ابتلاء به بیماری کرونا مصون نگه دارند گفت : عادی انگاری کرونا منجر به بروز مشکلاتی بیشتر می‌شود بنابراین باید با انجام اقدامات لازم و مقتضی از گسترش چنین موضوعاتی در جامعه جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تعداد مبتلایان در شهرستان ماکو به ۱۹۸۴ نفر رسیده است افزود : از مجموع مبتلایان متاسفانه تاکنون ۲۶ مورد فوتی در شهرستان به ثبت رسیده و در حال حاضر نیز ۵۸ نفر در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد ۱۴ نفر آنها به دستگاه ونتیلاتور وصل بوده و نرخ رشد ابتلای شهرستان نیز به ۶۸ صدم رسیده است .

# نظر : 0