فرمانداری ماکو:

هر یک از زائران غیر ایرانی سفیران فرهنگی ما در کشور هایشان خواهند بود

هر یک از زائران غیر ایرانی سفیران فرهنگی ما در کشور هایشان خواهند بود

🔻 ظهر امروز چهارمین جلسه ستاد اربعین شهرستان ماکو و استقبال از زائران غیر ایرانی در مرز بازرگان به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه ، رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان و همچنین مسئولین ادارات ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد.

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تاکید بر برگزاری منظم و منسجم جلسات ستاد اربعین با حضور مسئولین کمیته های استانی گفت : تاکنون سه جلسه شهرستانی با حضور مسئولین دستگاه‌های ذیربط برگزار شده و برنامه ریزی های لازم به منظور استقبال و بدرقه در خورشان زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام صورت پذیرفته است . 

🔻 فرمانداری ماکو با بیان اینکه هر یک از زائران غیر ایرانی سفیران فرهنگی ما در کشور هایشان خواهند بود خاطرنشان ساخت : باید آموزش‌های لازم به خادمین موکب های مستقر در مرز و همچنین زائرین اعزامی کشورمان به عتبات عالیات ارائه شود ، چون عملکرد و رفتار آنها معرف کشور ما خواهد بود . 

🔻 حجت الاسلام و المسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این جلسه گفت : موکب یالثارات الحسین( ع )شهرستان ماکو هم در کنار موکب شهید باکری استان ب زائرین غیر ایرانی که از طریق مرز بازرگان وارد کشور خواهند شد ارائه خدمات خواهد کرد .

🔻 حجت الاسلام و اسد میرزایی سرای ملکی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان نیز در این جلسه با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۲ هزار نفر از مشتاقان حضور در اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام از استان آذربایجان غربی ثبت نام کرده‌اند گفت : پیش بینی می شود حدود ۴۰ هزار نفر از هم استانی های عزیز مان در این اجتماع عظیم حضور داشته باشد . 

🔻 وی افزود : به منظور ارائه آموزشهای امنیتی ، بهداشتی  فرهنگی به زائرین همایش های شهرستانی با حضور صاحب نظران این حوزه برگزار خواهد شد . 

🔻 در ادامه  اعضای حاضر در جلسه  در خصوص برنامه ریزی و همچنین استقبال و بدرقه باشکوه زائران غیر ایرانی از مرز بازرگان به بحث و تبادل نظر پرداختند .

 

# نظر : 0