فرمانداری ماکو :

دستگاه های اجرایی موظف به کنترل و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی صنوف و اماکن زیرمجموعه خود هستند

دستگاه های اجرایی موظف به کنترل و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی صنوف و اماکن زیرمجموعه خود هستند

فرماندار ماکو با بیان این مطلب در  جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان گفت : در کنار مبارزه با ویروس کرونا نمی توان چرخه اقتصادی را متوقف کرد و باید با رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی سطوح جامعه مانع از پیشروی این ویروس شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی با تقدیراز ایثار و تلاش های شبانه روزی کادر درمانی ، بهداشتی و بیمارستانی شبکه بهداشت و درمان در مبارزه با ویروس کرونا گفت : در صورت عدم رعایت اصول بهداشت فردی و توصیه های پزشکان در خصوص ویروس کرونا توسط شهروندان ، خطرات جدی و جبران ناپذیری می تواند بدنبال داشته باشد . 

فرماندار ماکو با تاکید بر برقراری منظم و مستمر اکیپ های مشترک بازرسی از صنوف ، واحد های تولیدی و اماکن عمومی افزود : طولانی شدن مدت زمان شیوع ویروس کرونا در کنار اعمال محدودیت های زیاد ، آستانه تحمل و تاب آوری شهروندان را پائین آورده است ، که باید با تقویت اطلاع رسانی در خصوص شروع موج دوم شیوع کرونا در کشور و آسیب های بعضاً جبران ناپذیر آن حساسیت نسبت به آن را در سطح بالایی نگه داریم .

دکتر رحیم صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو هم در این جلسه با اشاره به آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا گفت : از ابتدای  شیوع ویروس کرونا در شهرستان ماکو تا مورخ 18 خراد 99 از بین 414 مورد مشکوک مورد آزمایش قرار گرفته  82 مورد مثبت به ثبت رسیده است که 49 مورد آن بصورت سرپایی و در مراکز 16 ساعته بهداشتی شناسایی شده اند . 

وی با هشدار اینکه در حال حاضر بیماری کرونا تمامی گروههای سنی را تهدید می کند گفت : تاکنون 2 نفر از شهروندان مبتلاء به ویروس کرنا در شهرستان ماکو جان خود را از دست داده اند و درصورت عدم رعایت مسائل بهداشت فردی ، فاصله اجتماعی و حضور در اماکن تجمعی می توان شاهد افزایش آمار مبتلایان و همچنین فوتی ها بود .

 

# نظر : 0