فرماندار شهرستان ماکو :

بهترین راه برای مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از آن ، آموزش مهارتهاتی زندگی و شناخت صحیح از مقوله اعتیاد و مواد مخدر است .

بهترین راه برای مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از آن ، آموزش مهارتهاتی زندگی و شناخت صحیح از مقوله اعتیاد و مواد مخدر است .
صبح امروز بمنظور توانمند سازی و افزایش دانش عموم در خصوص مواد مخدر و در گروه خانواده های مددجویان زندان ماکو ، دوره آموزشی پیشگیری از این مواد خانوانسوز با حضور فرماندار ، امام جمعه ، اعضای انجمن حمایت از زندانیان و خانواده ها در محل کانون امام علی (ع) ماکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این دوره آموزشی با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده های زندانیان تنها به دلیل عدم آشنایی با عوارض مواد مخدر و همچین قوانین مربوط به آن ممکن است خود در دام سودگران مرگ بیفتند اظهار داشت : مسلما با افزایش آگاهی می توان از این مساله پیشگیری کرد.

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ماکو ، با نام بردن از معضل اعتیاد به عنوان یکی از اصلی ترین آسیب های اجتماعی که مسائل و مشکلات عدیده زیادی را در پی خود برای خانواده های درگیر با آن و اجتماع به بار می آورد خاطر نشان ساخت : بهترین راه برای مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از آن ، آموزش مهارتهاتی زندگی و شناخت صحیح از مقوله اعتیاد و مواد مخدر است ، زیرا کسی که علم به تهدیدات این مواد خانمان سوز داشته باشد خود را در منجلاب آن گرفتار نخواهد کرد . 

وی با بیان اینکه پذیرش مسئولیت و آگاهی در زندگی اولین گام در تغییر بسیاری از رفتارها و افکار مخرب است افزود : آگاهی بخشی درست و اطلاع رسانی دقیق و شفاف از مخاطرات در پیش روی خانواده ها می تواند تا حدود بسیار زیادی مانع بروز آسیب های اجتماعی و از هم پاشیدگی بنیان خانواده ها شود . 


حجت الاسلام سید محمد هاشمی امام جمعه ماک هم در این دوره آموزشی گفت : اعتیاد امروزه در جاهلیت مدرن به بلای خانمانسوز تبدیل شده است و اگر پیشگیری نشود بسیاری از افراد جامعه در معرض خطر قرار گرفته و آلوده می شوند . 

وی افزود : پیشگیری و درمان افراد گرفتار در موضوع مواد مخدر از ضروریات جامعه امروزی است و اگر چاره مناسبی اندیشیده نشود به فاجعه انسانی تبدیل خواهد شد . 

تقی یعقوبی رئیس دادگستری ماکو نیز در این دوره با بیان اینکه مصرف مواد مخدر در جامعه متاسفانه روز به روز شایع می شود گفت : نقطه آغاز درصد بالایی از معتادان به مواد مخدر مصرف سیگار می باشد و با گسترش روزافزون مواد مخدر صنعتی ، خانمانسوزی واژه مناسبی بران آن است . 

وی مشکلات اقتصادی ، خانوادگی و دوستان ناباب را از جمله عوامل گرایش جوانان به مواد مخدر عنوان و اظهار داشت : والدین می توانند با رصد فرزندان در داخل و خارج از خانه ، تحمل ، گذشت و درک متقابل یکدیگر خانواده خود را از آسیب های اجتماعی و مواد مخدر مصون نگه دارد .

در ادامه ، مطالب آموزشی توسط اساتید دانشگاهی و مشاورین حوزه آسیب های اجتماعی به خانواده های مددجویان زندانی ماکو ارائه شد . 


@farmandari_maku

# نظر : 0