فرماندار ماکو :

لزوم آگاهی بخشی عمومی به شهروندان در خصوص مسائل بهداشتی

لزوم آگاهی بخشی عمومی به شهروندان در خصوص مسائل بهداشتی

🔻جلسه هماهنگی ، پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوآنزای انسانی و فوق حاد پرندگان در شهرستان ماکو ، به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین ادارات و نهاد های ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد .

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از عوامل شبکه بهداشت و درمان و شبکه دامپزشکی در  پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوآنزای انسانی و فوق حاد پرندگان بر لزوم  آگاهی بخشی عمومی به شهروندان در خصوص مسائل بهداشتی تاکید نمود . 

🔻وی با بیان اینکه در راستای تلاش های صورت گرفته و خصوصاً عوامل شبکه دامپزشکی تاکنون هیچ مورد مثبتی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان ماکو گزارش نشده است افزود :  کنترل و پیشگیری بیماری های مشترک نیازمند تعامل و همکاری تمامی ادارات و نهاد های ذیربط است . 

🔻فرماندار ماکو خاطر نشان ساخت : عدم آگاهی عموم مردم نسبت به برخی مسائل ،  مشکلاتی را  برای آنها بوجود آورده که اطلاع رسانی مناسب می تواند در راستای کاهش عوارض ناشی از آن موثمر ثمر باشد . 

🔻دکتر صمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو هم در این جلسه با بیان اینکه بیماری آنفلوآنزا در سطح شهرستان کاملا تحت کنترل است گفت : هر ساله شیوع آنفلوآنزا در فصول و ماههای خاص قابل پیش بینی بوده و امسال نیز افزایش شیوع این بیماری از ابتدای تابستان پیش بینی شده و هماهنگی ها و تمهیدات لازم جهت آموزش، تامین تجهیزات و امکانات تشخیصی، مراقبتی و درمانی و داروهای لازم نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان ماکو برنامه ریزی شده است.

🔻وی با اعلام نبود هیچ گونه مشکل در تامین پزشک و دارو  افزود : در سه ماه گذشته ۶۰۳۵۶ نفر دارای علائم شبه آنفلوآنزا به مراکز درمانی در سطح شهرستان مراجعه کرده اند که تنها ۷ مورد آنها مثبت بوده و علت عمده مراجعه مردم استرس بیهوده نسبت به این بیماری بود .

🔻دکتر آیرم رئیس شبکه دامپزشکی ماکو نیز در این جلسه با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد مثبتی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان گزارش و مشاهده نشده است گفت : با هماهنگی های صورت گرفته هرگونه فروش طیور زنده در سطح هفته بازار و معابر ممنوع اعلام شده و در صورت همکاری تمامی بخش ها می توان از پیدایش و شیوع این بیماری جلوگیری کرد . 

🔻وی افزود : با ارزیابی ، کنترل و پایش مستمر واحد های مرغداری هیچ گونه جوجه ریزی غیر مجاز و بدون مجوز در شهرستان صورت نمی گیرد و این عامل مهمی برای پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است .  

# نظر : 0