نادر کاظمی فرماندار شهرستان ماکو :

کاروان راهیان نور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو به مناطق عملیاتی اعزام شد

کاروان راهیان نور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو به مناطق عملیاتی اعزام شد
کاروان راهیان نور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو جهت بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور با بدرقه فرماندار ماکو ،رئیس دانشگاه آزاد و پیام نور و مسئولین شهرستانی برگزار گردید.

فرماندار شهرستان ماکو گفت: اعزام کاروان راهیان نور نقش مهمی در مقابله باتهاجم فرهنگی دشمن ایفا می کند.

نادر کاظمی فرماندار ماکو در مراسم اعزام اولین کاروان راهیان نوردانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو با اشاره به بیانات  مقام معظم رهبری در خصوص گرامیداشت یاد وخاطره شهدا افزود : امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و ادامه راه شهدا یکی از مهمترین ارکان زندگی در ایران اسلامی است ؛ بنابراین بازدید از مناطق جنگی ، یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی را بیش از پیش در بین مردم به خصوص نسل جوان زنده نگه می دارد.

وی با تاکید بر اردوهای راهیان نورگفت : اردوهای راهیان نور، اردوهایی عقیدتی و معنوی است و معنای اصلی آن انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل های امروزی است که روحیه معنویت، از جان گذشتگی و شجاعت رزمندگان دوران دفاع مقدس را بازگو می‌کند.

وی اظهار داشت : اردوی راهیان نور یک اقدام ماندگار و بزرگترین اردوی فرهنگی نظام مقدس اسلامی است و نوعی سرمایه‌گذاری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس دارد.

وی ادامه داد: راهیان نور از ارزشمندترین و تاثیرگذارترین برنامه های فرهنگی است و دفاع مقدس بخش بزرگی از گذشته ارزشمند انقلاب است که توسط شهدای ما به ثمر نشست.

وی افزود: راهیان نور یک فرصت مناسب برای جهاد تبیین است در زمانی که رسانه های استکباری تلاش می کنند جلاد و شهید به جای هم قرار بگیرند این سفر معنوی فرصت مناسبی در راستای تبیین واقعیت‌ها و انتقال تجربیات رزمندگان به نسل آینده است.

این برنامه به مدت 5 روز در مناطق عملیاتی جنوب کشور (شلمچه،اروند کنار ،طلاییه،فکه و...) انجام خواهد شد. 

کاظمی، هدف اردوی راهیان نور را یادآوری و الگو قرار دادن ایثارگری‌ها و رشادت‌های جوانان و نوجوانان دانست، اظهار داشت: جوانان ایرانی در دفاع مقدس و در سخترین شرایط جنگیدند تا امروز سرزمین ما به کشوری قوی تبدیل شود.

فرماندار ماکو، با اشاره به اینکه راهیان نور یک حرکت جهادی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است،گفت: برکات تمام ناشدنی این اردو غیرقابل انکار و مسلم است، اینکه نسل‌های آینده باید به معنای واقعی مفهوم دفاع مقدس را درک کرده و بدانند که برای آسایش و امنیت امروزشان خون‌های فراوانی ریخته شده و آنان میراث دار دستاوردهای حضرت امام (ره) و شهدای والا مقام این کشور هستند.

کاظمی ادامه داد: برنامه عظیم و معنوی راهیان نور فرصتی بسیار بزرگ و استراتژیک برای نظام اسلامی به وجود آورده تا بتواند با آشنا کردن جوانان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، تداوم انقلاب و دستیابی به افق‌های پیش روی آن را هموار کند.

# نظر : 0