صبح امروز ، پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورا و مدیران مدارس متوسطه در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این جلسه با تبریک هفته نیروی انتظامی از تلاشها و زحمات اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در راستای پیشگیری و مبارزه با این مواد افیونی تقدیر نمود . 

علیزاده با بیان اینکه در ششماهه اول سالجاری با تلاش نیروهای عمل کننده حدود ۲۵۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ در شهرستان ماکو کشف و ضبط شده است اظهار داشت : در این رابطه ۱۲۹ نفر عناصر اصلی دستگیر و ۵ باند تهیه و توزیع کننده متلاشی شده است . 

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ماکو با تاکید بر لزوم تجهیز گمرک بازرگان به امکانات نوین نظارتی و بازرسی گفت : با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری عوامل پلیس مبارزه با مواد مخدر ، ۱۰۷۵ کیلوگرم ماده مخدر هروئین به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان از کامیون ترانزیتی در گمرک بازرگان کشف و ضبط شد . 

وی با بیان اینکه رویکرد دولت در کنار مبارزه با عرضه مواد مخدر ، اجتماعی کردن آن است افزود : استفاده از نظرات کارشناسی و نفوذ کلام آنها می تواند به کاهش تقاضای این مواد خانمانسوز در جامعه کمک نماید . 

فرماندار ماکو در خصوص قرار گرفتن کشورمان در مسیر ترانزیت مواد مخدر گفت : تقدیم بیش از ۳۵۰۰ شهید ، هزاران جانباز و کشف هزاران تن مواد مخدر تنها بخشی از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با این مواد افیونی است . 

در ادامه این جلسه مدیران مدارس متوسطه و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نکته نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص پیشگیری و مبارزه با این ماده خانمانسوز در جامعه ارائه دادند .


با ما در پیام رسان سروش همراه باشید 
@farmandari_maku