شاهین علیزاده فرماندار شهرستان ماکو در گفتگو با روابط عمومی فرمانداری با اعلام این خبر گفت : با اجرایی شدن بخشنامه  24452 مورخ 01/03/97 ریاست جمهوری ، از اول تیرماه ارائه کلیه خدمات به شهروندان در قالب میز خدمت خواهد بود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده با بیان اینکه این بخشنامه برای تمامی دستگاههای اجرایی  ، موسسات و شرکت های دولتی ، نهاد های عمومی غیر دولتی و سایر دستگاهایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کنند لازم الاجرا می باشد گفت : بیش از 30 عنوان خدمات حضوری جهت ارائه به شهروندان در قالب میز خدمت در فرمانداری و بخشداری های تابعه شناسایی شده است .

وی افزود : با اجرای این بخشنامه دیگر نیازی به حضور ارباب رجوع در واحد های سازمانی وجود ندارد و شهروندان میتوانند با مراجعه با واحد میز خدمت ضمن ثبت درخواست ، کد رهگیری دریافت نمایند و با توجه به نوع درخواست پاسخ آن را در همان روز یا در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایند .

فرماندار ماکو ، تکریم ارباب رجوع ، جلوگیری از سرگردانی مردم در دستگاههای اجرایی و افزایش رضایتمندی عمومی را از جمله نتایج مهم اجرای این طرح عنوان و اظهار داشت : با اهتمام جدی مسئولین دستگاههای اجرایی ، کارمندان دولت و دقت نظر شهروندان می تواند به نتایج مورد پیش بینی دست یافت .      

 شاهین علیزاده ، رسیدگی و پاسخگویی به درخواست ها و شکایات ارباب رجوع از ادارات و سازمان ها ، دفاتر پیشخوان دولت ، دفاتر آی سی تی روستایی نظارت و صدور مجوز فعالیت برای سازمان های مردم نهاد معرفی فرصت های سرمایه گذاری شهرستان هدفمند سازی یارانه ها (حضانت فرزند طلاق ) حمایت و پشتیبانی از طرح های سرمایه گذاری و اشتغالزایی و ... را از جمله خدمات قابل ارائه در این فرمانداری در قالب میز خدمت عنوان نمود .